Ticimax mı İdeasoft mu

Ticimax mı ? İdeasoft mu ? Hangi E-Ticaret Alt Yapısı

Ticimax mı ? İdeasoft mu ? Hangi E-Ticaret Alt Yapısı Kullanmalısınız?

Markanız için özel bir e-ticaret sitesi kurmak eskiden çok pahalı ve karmaşık bir işlemdi. Neyse ki Ticimax, Ideasoft, Tsoft vb. şirketler mevcut. E-ticaret yazılımlarını kullanarak güçlü, hızlı ve güvenilir e-ticaret siteleri oluşturabilirsiniz. Peki bu e-ticaret platformlarından birini seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Şimdi adım adım bu sorunun çözümünü bulmaya geçelim.

E-Ticaret Yazılımı Seçmeden Önce Hangi Faktörleri Dikkate Almalısınız?

E-ticaret yazılımı için çok sayıda seçenek vardır. Bu nedenle, şirketiniz için en iyi e-ticaret yazılımını nasıl bulabilirsiniz? Bir e-ticaret yazılımı seçerken dikkate alınması gereken yedi önemli faktör aşağıda özetlenmiştir:

Zahmetsiz Kullanım

Bir e-ticaret çözümü seçmeden önce programı öğrenmek için ne kadar zamana ihtiyacınız olacağını düşünün. Teknolojik uzmanlığınız yoksa, satın aldığınız programın basit ve kullanımı kolay olduğundan emin olun.

Ödeme Prosedürleri

Çoklu ödeme seçenekleri, tüketicileriniz için ödeme sürecini kolaylaştırır ve satın alma işlemlerini tamamlama olasılığını artırır.

Raporlama

Web sitenizin verimli çalışıp çalışmadığını nasıl anlarsınız? Kullandığınız herhangi bir e-ticaret yazılımının, şirketiniz için önemli e-ticaret KPI’larını takip etmenizi kolaylaştıran yerleşik raporlama özelliklerine sahip olması gerekir. Kayıp oranları ve satış dönüşüm oranları gibi şeyleri izlemek istiyorsanız rapor etmelisiniz.

SEO

E-ticaret web sitenizin hem markanız hem de sunduğunuz mal ve hizmetler için arama sonuçlarında görünmesi gerekir. Bu, SEO dostu bir e-ticaret platformuna ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bu nedenle içerik yayınlamanıza, müşteri incelemeleri göndermenize ve kendi etki alanınızı (bir blog gibi) kullanmanıza olanak tanıyan bir yazılım seçin.

Mobilde Erişilebilirlik

Mobil uyumlu bir e-ticaret mağazası geliştirmenin önemi, alışveriş için mobil cihazların artan kullanımıyla vurgulanmaktadır. Bu nedenle, web sitenizin mobil uyumlu olması ve müşterilerin siteyi kullanırken alışveriş yapmasını kolaylaştırması gerekir.

Ticimax mı ? İdeasoft mu ? Hangi E-Ticaret Alt Yapısı Uygulamalar ve Entegrasyonlar

E-ticaret yazılımının sağladığı entegrasyonlar ve uygulamalar, en iyi seçeneği seçerken dikkate alınması gereken önemli bir husustur. Entegrasyonlar, e-ticaret yazılımınızın kapasitesini artırabilir ve seçtiğiniz programda olabilecek özellik boşluklarını doldurabilir.

E-ticaret yazılımınızın, e-posta pazarlaması, defter tutma veya envanter yönetimi yazılımı gibi halihazırda kullanmakta olduğunuz diğer uygulamalarla entegre olduğundan emin olun.

Ticimax mı ? İdeasoft mu ? Hangi E-Ticaret Alt Yapısı Destek

En basit ve en kullanıcı dostu e-ticaret yazılımı bile destek gerektirebilir. Destek, nerede olursanız olun hızlı ve erişilebilir olmalıdır. Bu nedenle, e-ticaret platformunuz canlı sohbet, e-posta, telefon gibi çeşitli destek kanallarına ve bilgi tabanı veya topluluk forumu gibi kendi kendine yardım seçeneklerine sahip olmalıdır.

Ideasoft vs. Ticimax: Online Mağazanız İçin Hangisi Kullanılmalıdır?

Ticimax

Türkiye’nin en sevilen e-ticaret platformlarından biri olan Ticimax, her büyüklükteki şirkete hizmet vermektedir. Ticimax’ın kullanımının basitliği, göze çarpan kalitesidir. Şaşırtıcı Ticimax e-ticaret mağazalarına en küçük kuruluşlar bile erişebilir. Öte yandan, büyük işletmeler Ticimax Special Omni’nin ekstra özelliklerinden faydalanabilir.

Zahmetsiz Kullanım

Ticimax, zengin özelliklere sahip, kullanıcı dostu bir e-ticaret platformudur. Ticimax ile birkaç saat içinde kullanışlı ve çekici bir mağaza oluşturabilirsiniz. Platformun kullanımı basit ve basittir. Ticimax ayrıca size hemen yardımcı olmak için bir ton ders ve destek sunar.

Ödeme Sistemleri Entegrasyonları

Ticimax, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, iyzico ve BKM Express dahil olmak üzere çok çeşitli finansal kuruluşlarla entegre edilebilir. Ayrıca şahsen, kredi kartı, havale, posta vb. ile ödeme de yapılabilir. Çeşitli satın alma seçenekleri vardır.

Raporlama

Seçtiğiniz pakete bağlı olarak Ticimax, çeşitli raporlama ve analiz seçenekleri sunar. Soft Ticimax (temel) planına neler dahildir?

 • Geleneksel ve mobil satışlarla ilgili raporlar
 • İllere özel, ürüne özel, kategoriye özel, markaya özel ve ödemeye özel satış raporları
 • En fazla emir ve puana sahip üye raporu
 • Yeni üyeler ve oturum açmalar hakkında raporlar
 • Ürün envanteri ve aktif-pasif ürünler hakkında rapor
 • Resim raporu veya açıklaması olmayan ürünler
 • En çok satan, en çok puan alan, en çok yorum yapılan ve bekleyen stok ve bekleyen fiyat düşüşü ürünleri hakkında raporlar
 • Kategoriler, ürünler, sayfalar ve markalar eksik meta verileri raporları

Daha pahalı olan Ticimax e-ticaret çözümleri, birkaç ekstra raporlama seçeneğiyle birlikte gelir.

SEO

Ticimax’ın uyarlanabilir e-ticaret SEO modülleri ve SEO uyumluluğu, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olur. Tüm Ticimax e-ticaret paketlerinin tüm SEO bileşenlerine erişimi vardır.

Mobil Uyumluluk

Ticimax’ın temaları mobil cihazlarda iyi çalışır. Bu, müşterilerinizin mobil uyumlu çevrimiçi satın alma deneyimi yaşayacağı anlamına gelir.

Entegrasyonlar

Ticimax, uyarlanabilir yapısı sayesinde size geniş bir entegrasyon yelpazesi sunar. Bunlar:

 • Muhasebe yazılımı entegrasyonları
 • Platform Entegrasyonları
 • XML’de Tedarikçi Entegrasyonları
 • Santrallerin Entegrasyonu
 • Ödemeler için Sistem Entegrasyonları
 • Kargo Entegrasyonları

Destek

Ticimax birinci sınıf destek sunar. Ticimax ile aradığınız konuyla ilgili yazılı materyalleri Ticimax Destek Merkezi’nden hızlıca temin edebilir, 7/24 telefon desteği alabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Ticimax tarafından beş farklı e-ticaret paketi planı sunulmaktadır. Bunlar:

 • Soft paket
 • Plus paket
 • Special paket
 • Special Extra paket
 • Special Omni paket

Ideasoft

Ticimax’a benzer şekilde Ideasoft, Türkiye’de en yaygın kullanılan e-ticaret platformları arasında yer alıyor. Ideasoft altyapısı 12.000’den fazla e-ticaret sitesi tarafından kullanılmaktadır. Ideasoft, domain, hosting, e-posta, ödeme kabul etme altyapısı, güvenlik, yedekleme vb. Tüm yazılım fonksiyonlarını e-ticaret paketlerinde müşterilerine sunmaktadır.

Zahmetsiz Kullanım

Kullanıcı dostu bir başka e-ticaret yazılımı parçası da Ideasoft’tur. Sezgisel bir arayüze sahip bir e-ticaret sitesi kurmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm gelişmiş yetenekleri içerir.

Ödeme

Ideasoft, kredi kartı dışındaki yöntemlerle (kapıda banka ve hesap bilgilerinizi belirterek) ödeme kabul etmenizi sağlar. Türkiye’deki tüm banka sanal POS altyapılarına entegre olan IdeaSoft’u kullanırken, müşterilerinizden ödeme almak için herhangi bir banka ile iş birliği yapabilirsiniz. Wirecard veya Iyzico gibi çeşitli alternatif ödeme yöntemlerini de kullanabilirsiniz.

Raporlama

Ideasoft; Günlük veya aylık ziyaretçi, satış ve ürün bilgilerini takip etmenizi sağlar.

SEO

IdeaSoft’un güçlü SEO araçları sayesinde e-ticaret sitenizi açtığınızda birçok SEO ayarınız otomatik olarak yapılır. Bunu yaparak, arama motoru konumunuzu iyileştirebilir ve e-ticaret web sitenize gelen organik trafiği artırabilirsiniz. Ayrıca IdeaSoft SEO ekibi, rakip üç şirketi kendilerine bildirirseniz size benzersiz bir rakip SEO performans karşılaştırma raporu verecektir.

Mobil Uyumluluk

Seçtiğiniz temadan bağımsız olarak, Ideasoft mobil uyumludur ve mağazanızın ana sayfasından ödeme yoluyla mobil cihazlar için optimize edilmiştir.

Entegrasyonlar

Aşağıdaki Ideasoft entegrasyon hizmetleri ile e-ticaret işlemlerinizi otomatik hale getirebilirsiniz. Bunlar:

 • Muhasebe yazılımı entegrasyonları
 • Platform Entegrasyonları
 • XML’de Tedarikçi Entegrasyonları
 • Santrallerin Entegrasyonu
 • Ödemeler için Sistem Entegrasyonları
 • Kargo Entegrasyonları

Destek

Ideasoft, bilgili destek kadrosu ile günün her saati telefon ve ticket hizmeti sunmaktadır. Ayrıca ücretsiz e-ticaret paneli eğitimleri vererek büyümenize yardımcı olur ve destek almadan önce bilmeniz gerekenler konusunda hem temel hem de ileri düzeyde sizi bilgilendirir.

Fiyatlandırma

Ideasoft tarafından sağlanan 5 farklı e-ticaret paketi planı bulunmaktadır. Bunlar:

 • Lite paketi
 • Pro paketi
 • Entegre paketi
 • Enterprise paketi
 • Platinium paketi

Sonuç

Vereceğiniz karar tamamen ihtiyaçlarınıza göre olacaktır. Her iki yazılımı da toplam 15 gün boyunca ücretsiz olarak test ederek size en uygun e-ticaret çözümünü belirleyebilirsiniz. Her iki alternatif de az kurulum süresi ve kurulum gerektirir. E-ticarete yeni başlıyorsanız, Ticimax Ideasoft’tan daha uygun bir temel fiyata sahiptir. Ticimax, Ideasoft’un trafik, bant genişliği, e-posta hesapları vb. için karşılaştırılabilir paketlerine dahildir. Bu aslında bir adım önde bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Ideasoft’un üstün SEO özellikleri, onu Ticimax’ın bir adım önüne koyuyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir