Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlama, bilgisayar, tablet cep telefonu gibi elektronik ortamlarda ürün yada hizmetlerin tanıtıldığı pazarlama aracıdır. Dijital pazarlamayı geleneksel pazarlamayla karşılaştırırsak, yapılan işlemlerin performansını daha doğru ölçmek mümkün olmaktadır.Günümüzde nüfusun %50’sinin internet kullanıcısı olduğunu düşünürsek e-ticaret ve mobil pazarlama da satış tekniklerinde önem kazanmakta. Dijital pazarlama yöntemleri ile birden fazla kanalı kullanarak marka bilinirliğini artırabilir ve satış potensiyelinizi yükseltebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Ne Kadar Sürer ?

Dijital pazarlama sürekli devam eden ve değişen bir süreçtir. Çalışmalar sonunda birinci sıraya çıkan anahtar kelimeniz çalışmalar devam etmezse bir süre sonra aşağı sıralara inebilir. Çünkü arama motorlarının parametreleri sürekli değişiklik göstermektedir.

Video Pazarlama Nedir ?

Bir söz bir söze, bir fotoğraf bin kelimeye bedelse, bir video ne kadar değerlidir? İlgi çekici videoları pazarlama kampanyalarınıza entegre eden ileriye dönük bir pazarlama stratejisi olan video pazarlamanın temeli işte bu sorunun yanıtında saklı. Peki, video pazarlama nedir?Video pazarlama, müşteri ilişkileri oluşturmaktan markanızı, hizmetlerinizi veya ürünlerinizi tanıtmaya kadar pek çok iş sürecini anlatmak için kullanılabilen bir dijital pazarlama yöntemidir. Ayrıca, video pazarlama, nasıl yapılır bilgilerini sunmak, müşteri görüşlerini tanıtmak, etkinlikleri canlı yayınlamak ve viral içerik sunmak için bir araç olarak da kullanılır.

Video pazarlama, müşteri ilişkileri oluşturmaktan markanızı, hizmetlerinizi veya ürünlerinizi tanıtmaya kadar pek çok iş sürecini anlatmak için kullanılabilen bir dijital pazarlama yöntemidir. Ayrıca, video pazarlama, nasıl yapılır bilgilerini sunmak, müşteri görüşlerini tanıtmak, etkinlikleri canlı yayınlamak ve viral içerik sunmak için bir araç olarak da kullanılır.
dijital-pazarlama-uzmanı

SEO Optimizasyonu

Arama motorlarında ilk sayfada çıkmak, internet dünyasında bilinirliğini üst seviyelere çekmek isteyenler için verdiğimiz SEO hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.Google başta gelmek üzere çeşitli arama motorları kullanıcılarına en doğru cevapları sunmak amacıyla çalışmaktadır. Arama sonuçlarında Google en doğru içerikleri barındıran, web standartlarına uygun olan, hızlı web sitelerine yönlendirme yapmak istemektedir.Sizin web sitenizin de Google gözünde olan değeri sıralamanızı belirlemektedir.

SEO ile hedeflenen stratejik pazarlama planları doğrultusunda sitelerinize daha fazla ziyaretçi çekmek hedefimiz olup çalışmalarınızı bu doğrultuda yönlendirmek için çabalıyoruz.Google ve diğer arama motorlarında onların kriterlerine uyan, site ziyaretçilerine en iyi deneyimleri yaşatan firma olmanız amacımız olup devamlı şekilde aramalarda kalıcı olmanız bizleri mutlu etmektedir. Seo uzmanı ekibimiz tarafından gereken incelemeler yapılmakta ve sonuçta düzenlemeler yerine getirilmektedir.İçeriklerinizin kaliteli olması, benzersiz ve uyumlu olmasına bakılarak seo uyumlu ürünler ortaya çıkıyoruz. Geniş hizmet ağ kalitemizle firmanızı sanal dünyaya taşıyarak kısa sürede daha büyük ölçekli bir işletme haline gelmeniz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

UI & UX Optimizasyonu

Dönüşüm oranı optimizasyonu kısa adıyla CRO çalışmalarıyla UI ve UX kavramlarının iyi anlaşılması, firmalara uygun takiplerin yapılması önem taşır. Kullanıcıların firmalarla temaslarını güçlendirmek, dijital ortamlarda verdikleri kararların hızlı olması, firmadan yana olmasını sağlamak UI ve UX optimizasyonu ile mümkündür.UI Tasarımı: Kullanıcı arabirimi anlamına gelen UI uygulamanın grafik düzenini ifade eder.  Kullanıcıların okudukları metinler, tıkladıkları düğmeler, resimler, kaydırıcılar, metinlerin giriş alanları kullanıcıların etkileşime girdiği ögelerden oluşmaktadır.

UI tasarımcıları uygulamaların nasıl görüneceğine karar verir. Estetikle ilgilenen UI tasarımcıları uygulamaların ara yüzlerinin görsel ve çekici olarak uyarıcı, uygulama amacı ve kişiliğe bağlı temalı olmasını sağlamaktadır.UX Tasarımı: Kullanıcıların hizmet veya ürünle etkileşimini ifade eder. UX tasarımı deneyimi şekillendiren tüm öğeleri, kullanıcılara nasıl hissettirdiğini, kullanıcıların istediği görevleri gerçekleştirmenin kolaylığına dikkat eder. UX tasarımcılar Pazar araştırmalarını, ürün geliştirmelerini, stratejilerini, tasarımları birleştirerek ürün, hizmet, süreçler için kusursuz kullanıcı deneyimleri meydana getirir. Müşterilere köprü kurarak şirketlerin beklentilerini ve ihtiyaçlarını anlamasını, yerine getirmesini sağlar.

Web Tasarım ve Optimizasyon

Google optimizasyonu ve web tasarım bir bütün olarak düşünülmelidir. Başarısız bir web tasarım düşünülemez. Başarılı olmak, web tasarımında öncü olmak için de Google optimizasyonu yani SEO şarttır. İnternet rakamları ile sitelerin ziyaretçileri oranları artırılmaktadır. İnternet reklamları şirketler için şarttır. Reklamsız siteler için ziyaretçi sayılarını artırmanın yolu Google optimizasyonundan geçmektedir. Web tasarımları için arama motoru optimizasyonları analiz edilmeli ve SEO her yönüyle yapılmalıdır. İnternet alanında para kazanmak için web tasarımında Google Seo ile mümkün hale gelir.

Google Reklamları SEM(Arama Motoru Pazarlaması/Reklamları)

Satışlarınızı hızlıca artırmak ve internet dünyasında öncü olmak için Google Ads reklamcılığıyla size ihtiyacı olan ziyaretçilerin, arama sonuçlarında ve reklamlarında karşılarına çıkabilir, satışlarınızı da hızlı şekilde artırabilirsiniz.İyi hazırlanan teklifler, bütçe stratejileri ve doğru anahtar kelimelerle satışlarınızı reklam optimizasyonuyla artırabilirsiniz. Arama motoru reklamcılığı nedir sorusuna internet üzerinde ki aramalarınızı hızlıca artırabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.Uzmanlık gerektiren Google Ads alanında uzun yıllardan beri gelen tecrübemizle ve ekibimizle siteleriniz için en az maliyetli, en etkin reklamları planlamaya çalışırız. Etkin reklamcılık işletmelerin rakipleriyle konumu gibi özel planlamalar gerektirmekte olup sektörü iyi analiz etmek gerekmektedir.Gerçek zamanlı raporlarımızla performansımızı izlemeniz mümkündür. Tıklama başına olan maliyetlerin yönetilmesi adına öne çıkarılmak istenen ürünler, hizmetlerin kampanya bütçelerinin planlanması gibi teknik düzenlemeler uzman ekibimizle sürekli şekilde takip edilmektedir.

Dönüşüm Optimizasyonu

Sektörde özel bir uzmanlık gerektiren hizmetlerimiz global çaptaki dijital pazarlama faaliyetlerine yeni bir soluk getiren çalışmalardan oluşmaktadır. Kullanıcı deneyimlerini ölçen, raporlayan profesyonel araçlardan da destekler alınması gerekir. Yazılım verileri ve testlerden oluşan parametrelerin incelenmesi ardından içerik anlamında ve sistemsel şekilde iyileştirmeler yapılmaktadır.SEM, SEO, CRO uzmanlarından oluşan ekibimizle ilgili sayfalar, uygulama içeriklerine ziyaretçiler açısından kullanım özellikleri incelenmektedir.

Dönüşüm optimizasyonu nedir sorusuna alanında uzman ekibimizle yaptığımız çalışmalar sonucunda işlemlerinize yeni bir soluk getirdiğimizi belirtmemiz gerekmektedir.A/B testleriyle uluslararası alanda kabul gören uygulamalardan destek alınarak UX seviyesi yükseltilmek için çalışılır. Uzman ekibimiz takip esasında aldığı anlık verileri gözeterek plan doğrultusunda hareket eder. Reklamlar, paneller ve içerikleriniz için eş zamanlı yürüttüğünüz çalışmalarımızla beklentilerden fazlasını gerçekleştirmekteyiz.

Tanıtım Filmi ve Hikayeleştirme

Şirket tanıtımları, sunumları için açılışlara, genel videolara ihtiyaç bulunmaktadır. Şirketlerin hikaye tanıtımları için, sade stillerle, akıcı geçişlerle hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Firmamız siz değerli müşterilerimizin görüşlerin göre sade stiller, akıcı geçişlerle izleyicilerinize hitap etmektedir. Kendi müziklerinizi seçerek, görüntülerinizle, şirket hikayelerinizi videoya dönüştürerek ücretsiz deneme videolarınızı oluşturabilirsiniz.Büyük, orta, küçük ölçekli firmalarınız için demografik yapılandırma doğru ayarlanmakta, hedef kitlenize uygun olan, marka hikayelerinizi iyi şekilde anlatan firma tanıtım filmlerinize sahip olabilirsiniz. Tanıtım filmlerinizin sektörde bilinirliğinizi artırması, firmanızı ve çalışmalarınızı en iyi şekilde anlatması, hizmetlerinizden detaylı şekilde bahsetmesi ve kullanıcı çekme odaklı olması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.Bu şekilde firmanızın marka değeri artmakta, potansiyel müşterileriniz içinde firmanız için etkileşim içerisinde olmanız mümkün hale gelmektedir.

Drone ve Hava Çekimleri

Teknolojinin son harikalarından olan drone ile fotoğraf ve video çekimlerinizi uzman kadromuzla profesyonel şekilde gerçekleştirmekteyiz. Özel günlerinizde ve isteklerinize göre çekimlerinizi gerçekleştirerek profesyonel şekilde sizlere sunuyoruz. Drone çekim fiyatlarımız siz değerli müşterilerimizin yararlanması için en uygun rakamlarla karşınıza çıkmaktadır.

Yerel Reklam Organizasyonu

Popüler bir online pazarlama modeli olan doğal reklamcılıkla firmalarınızın bilinirliğini artırabilirsiniz. Büyük pop-up ve müdahaleci reklamlar aksine yerel reklamlar genel olarak web sitelerinde görünmekte, göründükleri platform biçimine, tonuna uymaktadır. Reklam türleri arasında olan yerel reklamlarla firmanıza kısa sürede büyük katkılar sağlayabilirsiniz.Yerel reklamlar genel olarak web sitelerinde görünmekte ve blog gönderileriyle uyumlu şekilde görüntülenmektedir. Doğal reklamlarda amaçsa kullanıcıları şirketinizin sayfasına götürecek içeriklere tıklamak için yönlendirmektir. Reklamları yapılan içerikler rahatsız edici değilse, elde olan materyallerle ilgiliyse tıklamak da kullanıcılar için cazip hale gelmektedir.

Google Konum ve Harita Yönetimi

Google işletme hesabı açılımı gibi işletmenize ait pek çok dijital dönüşüm çalışmaları da firmamız tarafından profesyonel hizmetlerle verilmektedir.İşletmelerinizin Google mülklerinde görüntülenmesi için, haritalar ve arama kısımlarında yer alması için ise “Google benim işletmem “ yönergesine uygun olması gerekmektedir. İşletme ve firmalarınızın sokaklarda tabelalarla belirtilmesi sektörde kalıcı olmak için yeterli olmayıp dijital dünyada da bilinirliği önemlidir. Firmamız Google dünyasında ve Haritalarda yer almanızı sağlamak için uzman ekibimiz tüm konumlarınızı içeren e-tablolar oluşturmakta ve kayıtlı olmanız için gereken tüm işlemleri profesyonel şekilde yerine getirmektedir.

navlun-nedir
navlun-nedir

Growth Hacking Çalışmaları

Bir iş modelini kullanıcılara ulaştırmak için yapılan planlı büyüme stratejileri, planlamaların hazırlanmasını ifade eder. Growth hacking eğitimi alan, alanında uzman ekibimiz firmanızı büyütme alanında çalışmalarına devam etmektedir. Büyüme stratejisi olarak kabul edilebilir. Kelime anlamlarını inceleyecek olursak;

 • Growth: İnternet trafiğini ifade etmekte olup sosyal medyadaki takipçileriniz gibi gerçek büyüme metriklerinden uzak olamaz.
 • Hacking: Tespit edilen problemlere etkili, inovatif çözümler üretebilmek amacıyla standart yöntemler yerine farklı yöntemler kullanmaktır.

E-Posta Pazarlama

Elektronik postaların pazarlama mesajlarını kitlelere ulaştırmak amacıyla doğrudan pazarlama aracı olarak kullanılan yeni sistem pazarlama yöntemidir. E-posta pazarlama nasıl yapılır sorusuna firmamız aracılığıyla verdiğimiz bu hizmetten yararlanabileceğini belirtmemiz gerekmektedir.Web 2.0 araçlarıyla gelişen e posta pazarlama daha ölçülebilir, stratejik, kreatif, optimize edilebilir ve etkileşim odaklıdır. E posta pazarlama dijital pazarlamaların alt öğesidir. E-posta pazarlama amacıyla kullanıcıların e-postaya gösterdiği aksiyon baz alındığı zaman verimlilik açısından başarılı bir online pazarlama türüdür.

E-posta pazarlamaları diğer dijital ve geleneksel pazarlama faaliyetlerine göre daha ucuzdur.Teknolojinin gelişmiş uygulamalarından e-posta uygulamaları satış odaklı olduğu için harcanan bütçeyi dengeleyecek şekilde dönüşüm elde etmekse e-posta pazarlamalarında daha mümkündür.  E-posta uygulamalarımızın diğer bir avantajı da iletim süresinin oldukça kısa sürmesidir.Kitle odaklı yapılan mesajlar anlık olarak belirlenen kişiler ve firmalara ulaşmaktadır. Hızın rekabet şartlarını belirlemekte olup markalara büyük faydalar sağlamaktadır.

Mobil Pazarlama ve Reklamcılık

Mobil cihazlar üzerinden pazarlamayı tanımlayan bir kavramı ifade eder. Devamlı olarak cebimizde ve elimizde olan bu cihazlarla pazarlamalar yapmak son derece faydalı olup kaçınılmazdır. Mobil pazarlama amaçları nelerdir sorusuna kısa sürede büyük karlar elde edebileceğini belirtmemiz gerekmektedir.Mobil pazarlama işlemlerinde mobil cihaz kullanıcılarının kullandıkları servisler ve uygulamalarla veri işleme, bilgi toplama, istatiksel raporlar hazırlama, öneriler sunma gibi işlevler yerine getirilir. Diğer pazarlama çeşitlerinden ayıran faktörse 7/24 olarak aktif şekilde açık bekleyen cihaz üzerinden yapılabiliyor olmasıdır. Bu sebeple tüketicilere sürekli erişim söz konusudur.

Sosyal Medya Yönetimi

Facebook, Twitter, İnstagram, Linkedln, Google +, Youtube sosyal medya uygulamalarında hesapların oluşturulması, yönetim, post gönderimleri, fan, takipçi arttırma, danışmanlıklar, diğer sayfalarda tanıtımların yapılması, web sitelerin çeşitli internet kanallarıyla entegrasyonları sosyal medya yönetim hizmetlerinin de kapsamını oluşturmaya yarar. Uzun yıllardan beri sektörde hizmet veren firmamız etkili sosyal medya yönetimi konusunda alanında uzman kişilerden oluşan profesyonel ekibiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Çeşitli sosyal medya platformlarını kapsayan sosyal medya reklamcılığı sayesinde markalar ve firmalar reklamlarını platform aracılığıyla yaparlar. Daha çok kitleye ulaşmak bu şekilde mümkündür. Firmamız geliştirdiği reklam stratejileriyle hedeflediğiniz kitlelere daha hızlı ulaşmanızı sağlar. Sosyal medya reklam fiyatlarımız oldukça makul olup, uygun rakamlara çeşitli reklam araçlarımızdan faydalanabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Sosyal medya reklamlarının çeşitli avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Maliyetinin düşük olması: Çok büyük rakamlar ödemeden milyonlarca kişiye ulaşılması mümkündür.
 • Çok kişiye ulaşması: Markalar ürünlerini ve isimlerini daha çok kişiye kolaylıkla ulaştırırlar. Sosyal medya kullanımının fazla olması kişilerin sayısının artmasını olumlu şekilde etkilemiştir. Reklamlar sürekli paylaşılıp yayılırsa daha çok sayıda kişiye ulaşır.
 • Ülkenin belirlenmesi: Sosyal medya reklamlarının hangi ülke kullanıcılarına hitap edeceğiyse reklamlar yayınlanırken belirlenir. Bu şekilde o ülkelerin insanları reklamları izleyerek markalara ilgi gösterebilir.
 • Analiz imkanları: Sosyal medya uygulamaları üzerinde ki reklamlar analiz edilebilir. Yapılan analizler sayesinde firmalar yayınladığı reklamların izlenme sayılarını, takip sayılarını da öğrenebilir.
 • Hedef kitle imkanları: Sosyal medya reklamı yayınlayan kişiler reklamlarının da hitap edeceği kitleyi belirlemelidir. Hedef kitleler sayesinde reklamlar kadın, çocuk, erkek gibi belirlenen kitleler için yayınlanır.
 • Reklam kontrolleri: Reklam sahipleri yapılan reklamların kontrolünü yapabilir. Reklamların yayınlanması, durdurulması, reklamlarda değişiklik yapılması da mümkündür.

Facebook Reklamları

Pek çok dijital çözümü aynı anda yöneten firmamız daha çok sayıda müşteriye ulaşmanızı sağlar.  Satışları artırmanızı sağlamakta, ürünlerinizi internette doğru şekilde yerleştirmenize yardımcı olmakta ve dijital stratejilerini belirlemekteyiz. Facebook reklam verme 2021 yılında da geçen yıllarda olduğu gibi firmamız aracılığıyla gerçekleşmektedir.  Beklediğimiz etkilerin en iyi şekilde ve tam zamanında elde edilmesi için süreci sıfırdan ele almakta ve son noktaya dek çalışma prensibiyle hareket etmekteyiz. Facebook reklamları şu gruplara ayrılabilir:

 • Marka bilinirliği reklamları,
 • Erişim reklamları,
 • Trafik reklamları,
 • Etkileşim reklamları,
 • Uygulama yüklemeleri reklamları,
 • Video görüntülemeleri reklamları,
 • Dönüşüm reklamları,
 • Potansiyel müşteri bulma reklamları,
 • Mağaza ziyaretleri reklamları
 • Katalog satışları reklamları

youtube pazarlama

Youtube Reklamları

İnternet dünyasının interaktif televizyonu şeklinde adlandırılan Youtube platformu aracılığıyla reklam yayınlamak işletmenizi profesyonel adımlarla tanıtmanızı sağlayacaktır. Youtube reklam yönetimi alanında profesyonel olarak hareket ettiğiniz zaman doğru ve geniş hedef kitlelere ulaşmanız mümkündür.Bunların yanı sıra Youtube reklamları neye göre çıkıyor sorusuna ilgi alanlarınıza göre özelleştiğini belirtmemiz gerekmektedir. Ziyaretçilerin izlediği videoların belli alanlarında gösterilen bu reklamlar mobil cihazlarınızın gelişimi sayesinde daha geniş kitlelere ulaşmaktadır. Potansiyel müşterileriniz hareket halinde de olsa Youtube reklamlarınıza erişebilir. Youtube reklamları şu şekilde gruplara ayrılabilir:

 • Video reklamlar,
 • Görüntülü reklamlar,
 • Arama reklamları,
 • Diğer reklamlar

İnstagram Reklamları

İnstagram reklamları markaların en çok kullandığı oldukça güçlü iletişim kanallarındandır. Sosyal medya uygulamalarından İnstagram reklamcılığı reklam verenlere geniş kitlelere sıradan medya kanallarına göre az maliyetle ulaşma imkanı sunan araçların tamamıdır.Ulaşılmak istenen hedef kitleyle birebir etkileşim olanağı sunduğu zaman daha renkli ve samimi bir reklam mecrası olmaktadır. En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından İnstagram reklam verme talepleriniz için firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır.Görsel bir platform olan İnstagram için hazırlayacağınız reklamların etkili görsellerden oluşmuş olması önem taşır. İnstagram reklamcılığında en önemli detay görsel seçimi olup dikkat çekici görseller İnstagram reklamcılığında önceliklidir. Sosyal medya uygulamalarından İnstagram da reklam verirken kullanılabilecek reklam modelleri şu şekilde gruplara ayrılabilir:

 • Video reklamları,
 • Fotoğraf reklamları,
 • Çoklu görsel(carausel) reklamları,
 • Koleksiyon reklamlar,
 • Hikaye(story) reklamları

Twitter Reklamları

Marka tanıtımı yapmak, bilinirliği artırmak, reklamlar aracılığıyla müşteri çekmek için Twitter reklamlarını tercih etmeniz mümkündür. Çeşitli reklam seçenekleri arasında olan Twitter reklam örneklerini inceleyebilir, tercihinize uygun bir reklam türü belirleyebilir ve kullanabilirsiniz.  İşletmelere avantajlar sağlayan Twitter reklamlarıyla kısa sürede firmanızı büyük çaplı, bilinen ve başarılı bir işletme haline getirmeniz mümkündür. Sosyal medya platformlarından Twitter platformları sayesinde şu avantajları elde edebilirsiniz:

 • Ürün satışlarının teşvik edilerek artması,
 • Web sitesine trafik çekme,
 • Potansiyel müşteriler için özel kampanya imkanları

İçerik Pazarlaması

İçerikleri görmezden gelen işletmeler dijital pazarlama ilkelerinin farkında değillerdir. İçerik pazarlama dijital pazarlama alanında oldukça önemlidir. İçerik çevrimiçi pazarlamada oldukça önemli olup içerik pazarlama stratejileri işletmelerin içeriğe odaklanmadan çevrimiçi pazarlama stratejileri yürütmesini,  dijital pazarlama hedeflerine ulaşmasını sağlar. Dijital içerik pazarlamasının firmanıza kısa sürede büyük katkıları olacaktır. Pazarlamanın faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kişisel görünüm: Müşterilerin işletmelere daha yakın olması, kalıcı müşterilere dönüşmesini sağlar. İçerikler işletmelere hedef kitlenin ilgisini çekmekte, sadık müşterilere dönüşmeleri için gereken kişisel bakış açıları kazandırır.
 • Arama sıralamaları: İşletmelerin çevrimiçi pazarlamalarda esas hedeflerinden biri arama motorlarında yapılan aramalar sonucunda yükselme, bu şekilde hedef kitlelerin daha fazlasının sitelere ulaşması ve web sitelerini ziyaret etmelerini sağlamaktadır. Kaliteli içeriklerimizle geri bağlantıların sayısın çok ve iyi olmasını sağlamakta, işletmenizin arama motoru sıralamalarında üst sıralarda olmasını sağlıyoruz. İşletmenizin bilinirliğinin artması ve içeriklerinin gelişmesiyle birlikte arama motoru sıralaması başarısı da hızla artış göstermektedir.
 • Satın Alma Döngüsünün Önemi: İşletmelerin iyi makale pazarlama stratejilerinden elde edeceği diğer fayda potansiyel müşterilerle anlaşmaları tamamlamaktır. Satın alma döngüsünde ihtiyaç duyacağınız rehberlik ve yardım için firmamız uzman ekibi her zaman yanınızda olacaktır. İçerik pazarlama arama motoru sıralamalarını iyileştirmeyi sağlamakta, işletmelere kişisel bakış açısı kazandırmaktadır. Satın alma döngüsünün aşamalarında potansiyel müşterilere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Medya Planlama ve Satın Alma

Markaların uyguladığı stratejiler sonucunda hedef kitleye uygun yayın modelleri belirlenmekte, kullanılmasıyla bu stratejilerin sanal dünyada hayat bulması sağlanmaktadır. Markalar sanal ağda hedef kitlesine etkili şekilde ulaşmak için medya planlamasını kullanmaktadır. Satın alma ve medya planlamasının kendi içinde titizlikle yapılması, kampanya ve reklamların hedef kitleye etkin şekilde taşınması gerekmektedir. Medya planlama nedir sorusuna internet dünyasında da tanınmalarını içeren işlemlerdir cevabını verebiliriz. Planlama yapılırken şu noktalar üzerinde durulması gerekmektedir:

 • Kampanya/reklam hedef kitleye ulaştırılacak kitle iletişim araçları,
 • Markaların hedef kitlesi,
 • Reklam/kampanyaların amacı,
 • Kampanya/reklamların içeriği,
 • Reklam/kampanyaların süresi

Gereken araştırma ve incelemeler sonucunda satın alma aşamasına geçilmektedir. En önemli noktaysa hedef kitlenin kimlerden oluştuğu, mesajın ne şekilde ileteceğidir. Bu unsurlar yapılacak çalışmaların yapı taşlarını oluşturmaktadır. Medya planlama ve satın alma süreci analiz, hedef kitle, platform ve zaman, bütçe ve değerlendirme aşamalarından oluşmaktadır.

Programatik Satın Alma&RTB

Günden güne gelişen teknolojiden reklam dünyası da yararlanmaktadır. Tv reklamları, basılı reklamlar da bilgisayarların hayatımıza girmesiyle internet reklamları telefon kullanımının günden güne artmasıyla mobil reklamlar da markalar aracılığıyla mesajlarını hedef kitlelerine iletmeleri için yoğun olarak kullanılmaktadır.Dijital pazarlama yöntemlerinin, internet reklamlarının oldukça önem kazandığı son dönemlerde hızla gelişen Programatik reklam satın alma işlemleri bu noktada online reklamcılığın ekosistemini değiştirmektedir.

Programatik satın almanın gitgide daha popüler olma nedeniyse hem yayıncılar hem reklam verenler bakımından çeşitli nedenleri vardır. Yayıncılar programatik satın aldıkları zaman envanterlerini daha hızlı şekilde yönetebilme şansı yakalar.Reklam alanları daha iyi değerlendirilmekte olup daha etkin rol oynanmaktadır. Standart reklam alanları dışında kalan diğer alanlarda programatik satın almaya açılarak farklı alanlardan gelir elde edilmektedir.Programatik satın alma nedir sorusuna sıradan satın almalardan oldukça farklı olup medya satın almaları ve satın almalarda işletmelerin yazılım üzerinden yapıldığı sistemler olarak düşünülebilir cevabını verebiliriz. Bu sistemde yazılımlar üzerinden yayıncılar da reklam alanları açmaktadır.Reklamveren kişilerse bu reklam alanlarında kampanyalarını hayata geçirme imkanı bulmaktadır. Günümüzde devam eden geleneksel satın alma durumunda insan odaklı iş gücü yerini makinelere bıraktığını söylememiz mümkündür.

Online İtibar Yönetimi

Kurumsal işletmeler ve bireysel firmaların sanal dünyada yaptığı işlemlerin ne şekilde algılandığını, kitlelerin bakış açılarını gösteren, olumlu şekillendirmeler yapılmasına izin veren algılar bütününü ifade eder.Online itibar yönetimi bu algıların yönetilmesinde en büyük yapıyı ifade eder. İtibar yönetiminin ortaya çıkmasında ki asıl sebep teknolojik gelişme sonucu artan sosyal medya ve internet kullanımı sayesinde her düşüncenin rahat biçimde dile getiriliyor olması tercih sebebidir.Online itibar yönetimi süreçlerinin iyi şekilde takip ediliyor olması gerekmektedir. Kurumsal online itibarı firmanız için oldukça önemli olup firmamıza uğrayarak geniş hizmet ağımızdan yararlanabilirsiniz. İnsanların hizmetler ve ürünler hakkında ki düşüncelerinin denetime tabii tutulması firmaların yükselmesini sağlayabilirken zedelenmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple itibar yönetimi detaylı şekilde yönetilmelidir.Online itibar yönetimini firmamız aracılığıyla yapabilir, hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. İnternet dünyasında itibar yönetimi için kullanılabilecek yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

 • SEM ve SEO ile online itibar desteklenmelidir.
 • Sosyal medyada aktif olunmalıdır.
 • İçeriklerinizi optimize etmelisiniz.
 • Hukuki yollara başvurulmalıdır.
 • Dijital PR stratejinizi belirlemelisiniz.

Online İtibar Yönetimi

Kurumsal işletmeler ve bireysel firmaların sanal dünyada yaptığı işlemlerin ne şekilde algılandığını, kitlelerin bakış açılarını gösteren, olumlu şekillendirmeler yapılmasına izin veren algılar bütününü ifade eder.Online itibar yönetimi bu algıların yönetilmesinde en büyük yapıyı ifade eder. İtibar yönetiminin ortaya çıkmasında ki asıl sebep teknolojik gelişme sonucu artan sosyal medya ve internet kullanımı sayesinde her düşüncenin rahat biçimde dile getiriliyor olması tercih sebebidir.Online itibar yönetimi süreçlerinin iyi şekilde takip ediliyor olması gerekmektedir. Kurumsal online itibarı firmanız için oldukça önemli olup firmamıza uğrayarak geniş hizmet ağımızdan yararlanabilirsiniz. İnsanların hizmetler ve ürünler hakkında ki düşüncelerinin denetime tabii tutulması firmaların yükselmesini sağlayabilirken zedelenmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple itibar yönetimi detaylı şekilde yönetilmelidir.Online itibar yönetimini firmamız aracılığıyla yapabilir, hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. İnternet dünyasında itibar yönetimi için kullanılabilecek yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

 • SEM ve SEO ile online itibar desteklenmelidir.
 • Sosyal medyada aktif olunmalıdır.
 • İçeriklerinizi optimize etmelisiniz.
 • Hukuki yollara başvurulmalıdır.
 • Dijital PR stratejinizi belirlemelisiniz.

Etkileyici Pazarlama (Influencer Marketing)

Temel olarak markaların mesajlarını daha geniş kitlelere yayabilmeleri için etkili insanları kullanmak için odaklanmasını esas alan bir pazarlama türünü ifade eder. Etkileyici pazarlama nedir, nasıl gerçekleşir sorusuna doğrudan geniş insan topluluklarına satış işlemleri yerine etkileyici insanları sizin adınıza yaymaları için teşvik ederek işe almaktadır ve onlara ödeme yapılmaktadır cevabını verebiliriz.Aynı zamanda sosyal medya pazarlaması ve içerik pazarlamalarını da birleştirmektedir.

Etkileyici pazarlama etkileyicilerin sosyal medya platformlarıyla sözcükleri yaymasını ifade eden bir sosyal medya yönünü ifade eder.Günümüzdeki tüketim alışkanlıkları göz önüne alındığı zaman servislerin veya ürünlerinizin alanında etkin, etkileşimlerin sektörel ortalamalarının analiz edilmesi, takipçilerin organik olması gizi özellikler bakımından rapor haline getirilerek tarafınıza projelendirilerek sunulmaktadır.Tanınmış veya ünlülerin yanında etkileşimi yüksek kişiler aracılığıyla gerçekleşmektedir. İşletme ve markaların, servis ve ürün tanıtımları için kurgulanan ve oluşturulan mesajlarla ilgili çalışmalar üzerinden elde edilen çalışmalar üzerinden elde edilen gelişim oranları projeler sonunda uzman ekibimizce raporlanmaktadır.

E-Ticaret Altyapısı Seçimi

Bağlı Pazarlama (Affiliate Marketing)

Kuruluşların bağlı pazarlaması harici tarafların şirketler için hizmetleri ve ürünleri tanıtmak amacıyla komisyon aldıkları pazarlama modelidir. Bağlı kuruluşların pazarlama süreçleri çeşitli partilerden oluşmaktadır.Bağlı pazarlama nedir sorusuna satış ortaklığı pazarlamasının basit örneğini açıklar diyebiliriz. İnternet çağından daha önce var olan bağlı kuruluş pazarlaması büyük ölçekli, bağlı kuruluş pazarlama kampanyaları uygulanmasının ardından popülerliğini büyük ölçüde artırmıştır.Bloglar genellikle ürünü tartışıp inceler ve hakkında yazar. Satın alma işlemleri ardından reklam maliyetleri alınır. Satış ortaklıkları pazarlaması dijital çağda daha popülerdir.  Dijital dünyada popüler olan uygulamalardan bağlı pazarlama sistemlerimizle firmanızı daha popüler hale getirebilirsiniz.Hangi bağlantıların potansiyel satışlar oluşturduğunu belirlemek amacıyla çerezlerin ve analizlerin kullanılması mümkün hale gelmiş durumdadır.

Pazarlama Otomasyonu

Pazarlama otomasyonu yazılımı ile ürün ve hizmetlerin farkındalığını kısa sürede artırma şansına sahip olursunuz. Günden güne gelişen internet dünyasında marka bilinirliğini artırmak da pazarlama otomasyonları sayesinde mümkün olmaktadır. Otomasyon tüm işlemleri insan eli değmeden yapma anlamı taşır. Online mecraların kendine has özellikleri bu terimlerin birlikte kullanılmasını meydana getirmiştir.Pazarlama aksiyonlarıyla günümüzde dijital ortamların gelişmesini sağlayarak anlık olarak hızla karar verip kararları uygulayarak başarıya ulaşma şansını yakalarsınız. Dijital ortamdaki pazarlama süreçlerini manuel’den modern yazılımlarla akıllı şekilde otomatize etmenizi sağlar. Pazarlama otomasyonları aracılığıyla e-mail pazarlamaları, içerik pazarlama gibi uygulamaları önceden planlayabilirsiniz. Belli takvim halinde çalışmaların yayınlanmasını sağlayabilir ve sonuçlarını düzenli şekilde raporlayabilirsiniz. Pazarlama otomasyonlarında hayatınızı kolaylaştıracak araçlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Sosyal medya pazarlaması: Pazarlama otomasyonlarının olmazsa olmazlarından bir tanesi de sosyal medya paylaşımlarını yönetecek araçlar sunmasıdır. Sizler de sosyal medya pazarlamasıyla içeriklerinizi takvimde işaretleyebilirsiniz. Böylelikle uygulamayı etkin şekilde kullanabilirsiniz. Zamanı geldiğinde de paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Paylaşımları, sosyal medya içeriklerinizi sürekli olarak takip edip ek olarak kullanıcılardan aldığınız dönütleri analiz etme şansına da sahip olursunuz.
 • E-mail pazarlaması: E-mail pazarlaması uygun şekilde uygulandığı zaman güzel sonuçlar karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan pazarlama türlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Pazarlama otomasyonlarıyla mail listelerinizi rahatlıkla düzenlemekteyiz. Gönderdiğiniz maillerin kimler tarafından açıldığı, linkleri kimlerin tıkladığı e-mail kampanyaları sonucunda satış yapılan kullanıcıları takip edebilirsiniz. E-mail kampanyalarınızı bu bilgiler ışığında akıllandırabilirsiniz.
 • Açılış sayfaları- formlar: Pazarlama otomasyonlarıyla müşterilerinize ulaşmak için ilk adımı atabilirsiniz. Kısa sürede açılış sayfaları oluşturmanız da mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir