trendyol-satış-artırma

Trendyol’da Satış Arttırmak

Trendyol’da Satış Arttırmak

Trendyol’da satış arttırmak için yapılması gereken bazı maddeler bulunmaktadır. Bu maddelere dikkat edilerek eksiksiz bir şekilde yapılması halinde satışlarınızın büyük ölçüde arttığını gözlemleyeceksiniz.

trendyol-mağaza-açma

Trendyol satış arttırmak

 • Doğru ve Eksiksiz Ürün Açıklamaları
 • Buybox
 • İndirim, Push Bildirimi
 • Pusula
 • Müşteri İhtiyaçları
 • Kampanyalara Katılın
 • Kupon & Reklam
 • Ürün Çeşitliliği
 • Yüksek Talep, Yüksek Stok
 • Satıcı Mağazası

Maddeleri ile mümkün.

 

 

Trendyol’da Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Trendyol’da birçok farklı reklam çeşitleri bulunmaktadır. İsteğinize göre kendi ürünlerinizin reklamını yapabilir veya Trendyol’un yapmış olduğu reklamlara katılım sağlayabilirsiniz.

Trendyol’da Ürün İçerikleri  Nasıl Olmalı?

Ürün başlığının eksiksiz olması gerekir

Ürün içeriğinin düzenli olması gerekir

Ürün kodlarının doğru bir şekilde yazılması gerekir

Ürün fotoğraflarını farklı açılardan olacak şekilde yüklemeniz gerekir.

Trendyol’da satışını yaptığınız ürünün görsellerini, marka olarak sizin çekmeniz daha avantajlı olacaktır.

Satıcı puanı, Trendyol’da ürün satışını etkileyen bir diğer önemli etkendir.

Trendyol Satıcı Puanının  Önemi

Trendyol’da ürün satışı arttırmanın en önemli noktalarından biri de müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnuniyetini sağlayarak, ürün yorumlarınızın puanını arttırabilirsiniz. Ürünlerin, yorum kısmında bulunan puanlar ve yorumlar potansiyel müşterilerin alışverişini de büyük ölçüde etkilemektedir.

Trendyol Satış Arttırmanın Püf Noktaları

 • Satışını yaptığınız ürünün görseli, net ve canlı olması
 • Ürün fotoğraflarını farklı açılardan olacak şekilde yükleme
 • Hızlı kargolama
 • Müşteri memnuniyetine önem verilmesi
 • İndirim ve kampanyalar düzenleme
 • Satıcı panelini düzenli ve aktif kullanma
 • Müşterilerin sorduğu sorulara cevap verme
 • Trendyol’da satışını yaptığınız ürünün görsellerini, marka olarak sizin çekmeniz daha avantajlı olacaktır.
 • Satıcı puanı, Trendyol’da yol’da ürün satışını etkileyen bir diğer önemli etkendir.

 Trendyolda Nasıl Satış Yapılır ?

Trendyol’da satış yapmak için şirket bulunma zorunluluğu vardır. En az şahıs şirketinizin bulunması halinde Trendyol’da “Satıcı” ünvanını alarak satış yapabilirsiniz. Gerekli belge ve prosedürleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz durumunda Trendyol bünyesinde kolayca satış yapabilirsiniz.

Trendyol Buybux Nedir ?

Buybox, büyük olan online pazaryerlerinde kullanılan bir yöntemdir. Buybox yöntemiyle aynı ürünü satan satıcılar arasında, ürünü en ucuz fiyattan satan satıcıyı en başta görmeniz mümkün. Buyboxa girmek için bir ürünü, diğer satıcılara göre daha ucuz satmak ve ürünle ilgili yüksek stok miktarına sahip olmak şarttır. Satışını yaptığınız ürünlerden, deponuzda yüksek sayıda varsa ve ürünleri ucuz fiyattan satabilecekseniz mutlaka Buyboxa girmeniz önerilir.

İndirim, Push Bildirimi

Sattığınız ürünleri inceleyen bazı kullanıcılar, ürünü daha sonra almak ve istedikleri zaman kolayca bulabilmek için “Favori” bölümüne eklerler. Bir ürün ne kader fazla kişi tarafından favorilere ekleniyorsa, o kadar fazla satış potansiyeli bulunmaktadır. Favorilere eklenen ürünlerinize satıcı paneli üzerinden indirim uygulayabilirsiniz. Favorilerdeki ürünlerinize indirim yapmanız halinde, ürünü favorilere ekleyen kişiye “Favorilerinizdeki Ürünün Fiyatı Düştü” şeklinde bildirim gider. Bu da ürününüzün daha fazla satılmasını sağlar.

Trendyol Müşteri Soruları

Müşterilerinizin, ürünler ile ilgili sorduğu sorulara zamanında cevap vermeniz önemlidir. Ürünün renk ve beden gibi durumlarını merak eden müşterilere bildirmeniz, ürün satışınızı büyük ölçüde artıracak bir etkendir.

Trendyol Ürün Başlıkları Nasıl Olmalı ?

Trendyol’da bulunan ürünlerin başlığı, ürünlerle ve ürün görselleriyle aynı olması şarttır. . Örneğin gömlek satışı yapıyorsanız, ürün başlığınızın mutlaka ‘Gömlek’ kelimesini içermesi gerekmektedir.

Ürün başlıklarınızın kolay anlaşılabilir olması da müşterilerin ürünlerinize kolayca ulaşabilmesi için oldukça önemlidir.

Trendyol Ürün Çeşitliliği Nasıl Olmalı ?

Ürün çeşitliliğinin olması, satış arttırmak için etkili bir yöntemdir. İmkanınız dahilinde, ürün kategorilerinde ön plana çıkmak ve ürünlerinizin daha fazla müşteriye hitap etmesini sağlamak için birkaç kategori bazında ürün satışı yapabilirsiniz. Satışlarınızı arttırmak için 5-6 ürünle değil de ortalama 100-150 ürünle girmeniz önerilir.

Mağazanızın dolu görünmesi, müşteriler için önemlidir. Ayrıca sizin güvenilir satıcı olduğunuzu da gösterir.

Trendyol Kargo Süreçleri

Her e-ticaret sitesinde olduğu gibi trendyol’da da müşterilerin en çok önem verdiği nokta hızlı kargolamadır. Kargonun hızlı bir şekilde müşterilere teslim edilmesi, müşteriler yönünden oldukça avantajlı bir durum olup artı bir puandır.

Trendyol Kuponları ve Kampanyaları Nelerdir ?

Trendyol ‘un yapmış olduğu kampanyalara katılım sağlayarak ürün görüntülenmenizi arttırabilir ve listelerde ön plana çıkabilirsiniz.

Trendyol’un satıcılara özel olarak sunmuş olduğu bir diğer hizmet olan Kampanyalar ve Promosyonlar bölümünden, kendi kampanyanızı oluşturabilirsiniz.

Trendyolda Paketlerin İçine Koymamanız Gerekenler Neler ?

Trendyol kargo paketlerinin içerisine, kendi markanıza ait bir kart veya satış yapabilmek için başka pazaryerine yönlendiren bir kartın kesinlikle konulmaması gerekir. Trendyol, tarafınızla anlaşma yaparken bu noktayı da göz önünde bulundurarak size bir anlaşma imzalatır. Sizin bu anlaşmaya uymadığınız durumda tazminat ödemeniz gerekir. Trendyol tarafından bu durumun tespit edilmesi durumunda gerekli işlemler uygulanır ve en az 10 bine kadar olan bir ücret ödemek zorunda kalırsınız.

Trendyol Pusula Ekranı

Satıcı panelinde bulunan Pusula bölümünü düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir. Mağazanın istatistik kısmını gösteren bu bölümde, en çok satan ürünlerinizi, en az satan ürünlerinizi ve stok seviyenizi görebilirsiniz. Detaylı inceleyerek yapacağınız analizler Pusula kısmı için çok önemlidir.

Trendyol Çok Satan Ürünler ile ilgili

Trendyol’da çok satan ürünlerinizle ilgili stok sorunu varsa, bu sorunu ortadan kaldırmanız gerekir. Çok satan ürününüzde, stok sorununu ortadan kaldırmanız ile satışlarınız büyük ölçüde artar

Trendyol Maliyetleri Hesaplamak

 Trendyol’da maliyet hesaplama işlemi yaparken, adınıza kesilen faturaları birebir inceleyerek hesap yapmanız gerekir. Çünkü satıcılar, maliyet hesaplama işlemi yaparken çok fazla yanlış işlem yapmaktadır.

Trendyol Komisyon Hesaplamak

Trendyol’da ürün listelerken komisyon ve kargo oranlarını iyi hesaplamanız gerekir. Trendyol’da bulunan raporlar bölümünde , tarafınıza kesilen komisyon oranlarını içeren faturaları dikkatli bir şekilde hesaplamanız gerekir

Trendyol Marka Tescili ve Kendi Markanızla Satış Yapmak

Trendyol’da kendi ürünlerinizin satışını yapıyorsanız ve başka satıcıların, bu ürünlerin satışını yapmasını isteniyorsanız Marka Tescili yapabilirsiniz. Marka tescili yaptırmanız durumunda, yalnızca sizin izin verdiğiniz yetkili satıcılar ürünlerinizin satışını yapabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir