search-consol

Organik Trafik Arttırmanın Yolları

Organik Trafik Arttırmanın Yolları

Web sitelerimize dışardan reklam ile aldığımız trafik dışında organik olarak kalıcı trafik kanallarını geliştirmeliyiz, bu yazımda bunlardan bahsedeceğim birlikte organik trafik arttırmanın çeşitli yollarını inceleyeceğiz.

Organik trafik attırmak için SEO çalışması tabi ki olmazsa olmaz :=)

Search Consol ve Google Analytics

Search Consol ve Analytics olmazsa olmaz analiz entegrasyonudur. Özellikle Analytics ile sayfa hızı, performansı, hemen çıkma oranları, coğrafi arama verileri, kullanıcıların hangi sayfaları gezdikleri vs. gibi sitemiz için çizmemiz gereken strateji için bizi yönlendirecek verileri elde etmemizi sağlar bu açıdan önemlidir.

google-analytics
google-analytics

Sitenize Google Analytics aracını nasıl eklyeceğinizi Sitenize Google Analytics Kodu Ekleme yazım ve video eğitimimden bilgi alabilirsiniz.

search-consol

Anahtar kelime konumu, arama göstergeleri vs. gibi analizler içinse Search Consol aracını kullana bilirsiniz.

Sitenize Search Consol aracını nasıl entegre edeceğinizi Google Search Console Site Ekleme yazımdan ve eğitim videomdan görebilirsiniz.

Consol aracılığı ile site haritalarınızı ekleyebilir ve süreçleri yönetebilirsiniz.

Site hızı, mobil uyumluluk gibi denetimleri hızlıca yapabilirsiniz.

İçeriğiniz için Anahtar Kelimeleri Bulmak

Hazırlayacağınız içeriğin anahtar kelimelerini belirlemeniz için size keywordtool.io sitesinde bulunan Google Anahtar Kelime bulma aracını kullana bilirsiniz, konunuzun başlığını veya tahmini anahtar kelimeyi arama kısmına yazdığınızda kullanıcıların aradığı diğer anahtar kelimeleri size gösterecektir.

Örnek Resim ;

keywordtool.io
keywordtool.io

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir