Yerel SEO Hizmeti Nedir

Yerel Seo

Yerel SEO

Müşterilerinizin, markanızı,işletmenizi arama motorlarında en üst sırada görmesini sağlayan Yerel SEO Hizmeti, işletmenizin trafiğini arttırmada da oldukça etkilidir.

Yerel SEO Hizmeti Nedir?

Yerel SEO, markanızın arama motorlarındaki görünürlüğünü arttırmak, daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlamak ve gelir elde etmeniz için üretilen etkili bir yöntemdir.Yerel SEO hizmetleri, geleneksel olan SEO’ya benzer şekilde online arama sonuçlarında işletme girişlerinizi arttırmaya yöneliktir.

En iyi arama sıralamasını için Yerel SEO HizmetiGoogle, Yahoo gibi arama motorlarında,  arama sonuçlarında en üst sırada yer almak  için Yerel SEO hizmetlerini uygulamanız gerekir.Google My Business Optimizasyonu Google My Business, işletmelerle ilgili temel bilgileri içererek kişilerin, kendilerine yakın olan şirketleri ararken görünürler.Arama sonuçlarının üstünde bulunan listeler, Google yerel SEO’nun 3 paketini oluşturur. Bu listeler, bir işletmenin saati, web sitesi, adresi ve telefon numarası gibi bilgileri içermektedir.

Google My Business girişinizi talep etmenin yanı sıra şirketinizin adı, adresi, telefon numarası ve web sitesi gibi bilgilerinin yer aldığı alıntılar oluşturmanız mümkün. Alıntı oluşturma kampanyaları, Yelp, Apple Maps, Facebook, TripAdvisor ve Bing gibi sitelerde yerel girişler kazanmanızı sağlar.Anahtar Kelime HedeflemeYerel arama sonuçlarında en üst sırada yer almak için, web sitenizde bulunan yerel anahtar kelimeleri de belirlemeniz gerekir. Anahtar kelimelerinizi konuma dayalı olarak belirlemeniz, bölgenizde bulunan kişilerin işletmenizi bulup sizinle iletişime geçmelerine yardımcı olur.

Mobil Sorumlu Tasarım

Yatırım yapmak isteyeceğiniz diğer bir Yerel SEO Hizmeti de sitenizi mobil duyarlı hale getirmektir.Günümüzde online aramaların büyük bir kısmı mobil cihazlardan gerçekleşiyor. Potansiyel müşteriler genellikle hareket halindeyken, özellikle yerel işletmeleri bulma konusunda bilgiye ihtiyaç duyarlar.Bu durum, yerel işletmeler için mobil duyarlı site tasarımları benimsenmesini çok önemli kılar. Siteniz duyarlı olduğu zaman, birisinin erişmek için kullandığı aygıt bir masaüstü bilgisayar, mobil aygıt veya tablet ne olursa olsun harika görünecek ve iyi performans gösterecektir.

Yerel SEO Hizmetinin faydaları

Firmamızın sunmuş olduğu Yerel SEO Hizmeti ile işletmenizin büyümesini sağlayabilirsiniz.Bu hizmet ile yakınınızda bulunan kişiler, işletmenizi kolayca bulabilir.Bir arama motorunda, yerel arama yapan tüketicilerin %73 oranı 10 km mesafede bulunan bir işletmeyi ziyaret etmesi, sitenizi Yerel SEO ile optimize etmeniz için iyi bir neden sunar.Yerel SEO hizmetinizden yararlanarak, işletmenizin arama sonuçlarındaki trafiğini arttırabilir ve en fazla gösterilen işletme olabilirsiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir