wordpress seo

WordPress Başarılı SEO İçin Olmazsa Olmaz Eklentiler

WordPress Başarılı SEO İçin Olmazsa Olmaz Eklentiler

Her web sitesi sahibi, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak ister. Web sitenizin Google’da fark edilmesini sağlamak için doğru araçlara ve stratejilere ihtiyacınız vardır.

WordPress SEO eklentileri, sitenizin güvenliğini, sayfa yükleme hızını ve genel performansını artırabilir. Ancak iddialarını yerine getiren eklentiler ile kaçınmanız gerekenler arasındaki farkı nasıl anlarsınız?

Doğru SEO eklentisini seçmek sitenizin optimizasyonunda fark yaratabilirken, kötü eklentiler bir web sitesinin arama motorunun etkinliğini ve performansını olumsuz etkileyebilir.

Sitenizin bir SEO felaketine dönüşmemesi için öncelikle neden SEO eklentilerine ihtiyacınız olduğunu anlamanız gerekir. Ardından, web siteniz için önerdiğimiz en iyi SEO eklentilerinden bazılarına gireceğiz.

WordPress web siteniz için neden SEO eklentilerine ihtiyacınız var?

WordPress sitenizi güvenilir bir hizmetle yönetmek, sitenizin hızını ve SEO sıralamasını artırmanın kesin yoludur. Ama bu sadece başlangıçtır.

Araştırmalar, Google Arama’yı kullanan kişilerin %75’inin hiçbir zaman arama sonuçlarının ilk sayfasının ötesine geçmediğini ve bu da siteniz için optimize etmeyi zorunlu hale getirdiğini gösteriyor. Bu, alakalı ve organik trafik elde etmenin ve nihayetinde dönüşümleri artırmanın bir yoludur.

Doğru WordPress SEO eklentisinin size yardımcı olabileceği yer sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olabilecek taktikler olan geri bağlantı bilgilerini, anahtar kelime sıralamalarını ve etkili istatistikleri yapabilmektir. Ayrıca, SEO eklentileri, yüksek potansiyele sahip sayfaları ve gönderileri bulmanıza, web sitenizin yapısını yeniden düzenlemenize, bozuk bağlantıları düzeltmenize, kapsamlı bir SEO denetimi gerçekleştirmenize ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır.

Google günde 3,5 milyara kadar aramayı işler, bu nedenle kanıtlanmış etkili SEO eklentilerini kullanmak sitenizi etkili bir şekilde optimize ederken rakiplerinizin önünde kalmanıza ve markanızın çevrimiçi görünürlüğünü artırmanıza yardımcı olur.

Optimizasyon görevlerinizi daha hızlı, daha verimli ve hatta otomatik hale getirmeye yardımcı olan bir SEO eklentisi ile SEO, pazarlama ve satışta ekibiniz arasındaki iletişimi ve işbirliğini geliştirmeye odaklanmak için zaman kazandırır.

Oradan, ekibinizin en son SEO verilerinin üstünde kalmasına, sonuçlara dayalı stratejileri hızla uygulamasına ve üretkenliği artırmasına olanak tanıyan özelliklere sahip yazılımlar uygulayabilirsiniz. Başarılı bir SEO stratejisi uygulamak söz konusu olduğunda bu, tüm farkı yaratacaktır.

Artık neden SEO eklentilerine ihtiyacınız olduğunu ve bunların SEO performansını artırmanıza ve etkili stratejiler uygulamanıza nasıl yardımcı olabileceğini biliyorsunuz. Yeni web siteniz için WordPress SEO eklentileri söz konusu olduğunda en iyi seçimleriniz şunlardır:

WordPress için En İyi SEO Eklentileri

All in One Seo Pack

All in One Seo Pack, oldukça yeni başlayanlar için uygun ve çeşitli SEO özellikleri sağlayan mükemmel, kapsamlı bir eklentidir ve bu eklentinin sunduğu harika özelliklerden bazıları şöyledi;

Sayfa Optimizasyonu

Aracın kullanıcı arayüzü ile web sayfanız için özelleştirilmiş ve optimize edilmiş bir başlık, benzersiz bir meta açıklama ve SEO dostu bir URL oluşturabilirsiniz. Etkinleştirildiğinde, optimizasyonu iyileştirmenize yardımcı olmak için blog gönderilerinizde size bir SEO rapor kartı verir. Ayrıca etiketleri açıp kapatarak gönderinizin veya sayfanızın keşfedile bilirliğini yönetebilirsiniz.

Google Arama Konsolu Yapılandırması

Eklenti aracılığıyla kodunuz yanlışlıkla yazılmaya karşı güvende olacaktır. Bu, web geliştiricileri ve SEO uzmanları tarafından dikkatle ele alınmayan tema ve WordPress güncellemeleri gibi site kodundaki değişikliklerden sonra kodu tekrar eklemek zorunda kalmamanızı sağlar.

Otomatik XML Site Haritası

Site haritaları, arama motorlarına sitenizde taranacak sayfaların bir listesini sağlar ve SEO için önemlidir. Yoast, web sitenizde her yeni içerik yayınladığınızda güncellenen, otomatik olarak oluşturulmuş bir dinamik XML site haritasına sahiptir.

Kullanıcı ara yüzü ile XML site haritası aracılığıyla web sitenizin bölümlerini arama motorları için daha erişilebilir hale getirmeyi seçebilirsiniz.

Yönlendirme

Yeniden Yönlendirme eklentisini WordPress’in eklenti deposundan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Yönlendirmelerinizi yönetmenize yardımcı olur. Eski bir URL’den yeni bir URL’ye zorunlu yönlendirme ile, ziyaretçilerin 404 hata mesajı almasını engeller.

301 yönlendirmelerini WordPress web sitenizdeki HTACCESS belgesine kodlamak yerine, bunları eklentinin basit kullanıcı ara yüzü üzerinden doğrudan WordPress kontrol panelinizden yönetebilirsiniz.

Basit SSL

Google, yakın zamanda ziyaretçilerin arama motorlarını kullanarak web sitelerine nasıl eriştiği konusunda önemli değişiklikler yaptı. Bir SSL sertifikası aracılığıyla güvenli bağlantıya (HTTPS) sahip web siteleri sıralamada hâkim olurken, Google güvenli olmayan siteleri hiç göstermeyen bir hal aldı.

Sağlayıcılar aracılığıyla bir SSL sertifikası satın alıp yapılandırabilseniz bile, WordPress’te SSL adresinin etki alanı tarafından tanınan tüm kurulumunu yapılandırmanız gerekir. Bu yeni başlayanlar için zorunlu değildir.

İçindekiler Eklentisi

İçindekiler, kullanıcı deneyimi için harikadır ve bu da SEO’nuz için iyi bir özellikti

İçindekiler eklentisi okuyucular içeriğe bakmak için kullanabileceği bir içindekiler tablosu oluşturur. Ayrıca, web sayfalarınıza veya web gönderilerinize bir HTML tablosu ekleyen ve sayfa içinde dahili olarak köprüler oluşturan otomatik bir özelliğe sahiptir.

WordPress içinde yazılar yayınlarken içindekiler tablosunun bulunması hem ziyaretçiler açısından hemde seo açısından oldukça önemlidir. Sitenizde içindekiler tablosu oluşturmak için sizde Table of Contents Plus Kullanımı oldukça kolay olan Table of Contents Plus eklentisinin Türkçe dil desteği de bulunuyor.

WP Süper Cache

Sayfa hızı artık kritik bir sıralama faktörüdür. WP Super Cache eklentisi size yardımcı sitenizin geneline web sayfası hızını arttırır. Tek yapmanız gereken eklentiyi kurmak ve önbelleğe alma özelliklerini açmak. WP Super Cache eklentisi gerisini halleder.

Bu eklenti, GTMetrix veya Pingdom Tools gibi araçlardan yararlanarak web sitenizdeki birden fazla web sayfasında yükleme hızını test etmenize olanak tanır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir