Tsoft mu Ideasoft mu

Tsoft mu ? Ideasoft mu ?

Tsoft mu Ideasoft mu? E-ticaret Web Siteniz İçin Hangisini Kullanmalısınız?

Pandemi nedeniyle geleneksel fiziksel mağazalar kapanırken daha fazla müşteri kolaylık ve güvenlik için internet perakendecilerine yöneliyor. Shopify’ın 11 pazarla ilgili küresel araştırması, tüketicilerin %84’ünün salgın boyunca çevrimiçi alışveriş yaptığını ortaya koydu.

COVID-19’un müşteri davranışında meydana getirdiği değişiklikler nedeniyle işletmeler artık internet pazarının sunduğu fırsatları görmezden gelemez. Şu anda, firmanızı çevrimiçi ortamda başlatmak istiyorsanız, anahtar teslimi e-ticaret yazılımı hızlı ve basit bir kurulum sunuyor. Bununla birlikte, hem ilk kuruluma hem de uzun vadeli başarıya yardımcı olacak birkaç faktörü hesaba katmak çok önemlidir. Sonuç olarak aşağıdaki listede e-ticaret yazılımınızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken faktörleri inceleyeceğiz.

e-ticaret-seo
e-ticaret-seo

Planlar ve Fiyatlandırma

Mağaza uygulamasının işlevselliği ve ölçeklenebilirliği, e-ticaret yazılım planlarının fiyatını etkiler. Bu nedenle ihtiyaçlarınıza en uygun paketleri sunan e-ticaret alt yapısı yazılımını seçebilirsiniz.

Entegrasyon

Şirketinizin taleplerine ve satış planına bağlı olarak satış, sevkiyat, pazarlama ve raporlama yeteneklerini ekleyebilmek için entegre entegrasyonlu yazılımlara odaklanmalısınız.

Envanter Yönetimi

Envanter izleme işlevleri, envanterleri yönetmeye, çevrimiçi sunulan ürünlerin miktarını artırmaya ve nakliye araçları ile ERP sistemlerini entegre etmeye yardımcı olmak için bazen e-ticaret yazılımına dahil edilir. Doğru envanter sayımlarına ve maliyet kayıtlarına sahip olmak, muhasebe ve operasyon ekipleri için çok faydalıdır.

Ödeme Seçenekleri

Bir ödeme yöntemi seçmek, dönüşümleri satışa dönüştürmenin en önemli adımı olduğundan, kurulum sırasında yapılması kritik bir seçimdir. E-ticaret yazılımlarının çoğu, çok çeşitli seçeneklere ve çeşitli ödeme yöntemleriyle kolay entegrasyona sahiptir.

Kargo

E-ticaret yazılımlarında hem kazancınızı hem de genel müşteri memnuniyetini etkileyecek en önemli unsurlardan biri de kargo seçenekleridir. Çok sayıda yazılım, nakliye seçeneği ve nakliye yönetimi çözümü içerir. Bu nedenle, kararınızı verirken, markanızı ilerletmek için nakliye şirketi ile en çok sözleşmesi olan alternatifi seçin.

Artık bir e-ticaret yazılımında nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve işinizi kurmak için hangi faktörlerin en önemli olduğunu biliyorsunuz. Şirketiniz için en uygun olanı hemen seçin. Size kolaylık sağlamak için aşağıda T-soft’u, IdeaSoft ile karşılaştırdık.

 

 

T-soft

Ticimax gibi Türkiye’de en çok tercih edilen e-ticaret platformlarından biri de T-soft. T-soft altyapısı 18 yılı aşkın süredir 2.000’den fazla müşteri tarafından kullanılmaktadır. T-soft, ticari uygulamalar ve tedarikçilerle entegre olduğu için büyük perakende şirketleri için mükemmeldir. Bir çevrimiçi mağaza açmak isteyenler veya halihazırda fiziksel bir mağaza işleten ancak operasyonlarına internet siparişlerini de dahil etmek isteyenler için mükemmel bir seçenek. Mevcut araçlarıyla herhangi bir endüstri veya niş başarılı olabilir.

Şablonlar

Ticimax’ın stratejisi, T-soft’un şablonlara yaklaşımından farklıdır. T-soft’taki müşteriler, kendi şablonlarını oluşturma veya önceden hazırlanmış binlerce şablon arasından seçim yapma seçeneğine sahiptir. T-soft tasarımcıları bu seçeneklere ek olarak benzersiz bir şablon sipariş edebilirler. Müşterilere bu aşamada tercih etmeleri halinde nasıl bir şablon tercih edecekleri sorulur, ardından tercihlerine göre tasarım kendilerine gösterilir ve izin verdikten sonra yazılım devreye alınır. Müşteriye yapılan iş bildirilir ve incelemesi istenir.

Kolay Kullanım

T-soft’un kullanımı gerçekten çok basit ve pek çok üstün özelliği var. Kullanıcı arayüzü oldukça basit olan bu e-ticaret yazılımına yeni başlayanlar, T-soft ekibinin eğitimleri sayesinde kısa sürede alışabilmektedir.

Ödeme

T-soft, kapıda ödeme, havale ile ödeme, kısmi ödeme ve vadesiz ödeme gibi alternatif ödeme seçenekleri sunmaktadır. Alternatif ödeme sistemlerinin sanal pos ve 3d sanal pos altyapıları ile birleştirilmiştir.

Raporlama

T-Soft tarafından bilgisayarınızda kurulu bir excel programı sayesinde sektörde ilk kez oluşturulan “Excel Rapor Sihirbazı” tüm sipariş bilgilerinizi cihazınıza çekmenizi, her güncellemede yeni sipariş almanızı sağlar.

SEO Dostu

T-soft, SEO özellikleri sayesinde reklamlara çok fazla para harcamanıza gerek kalmadan organik aramalarda daha üst sıralarda yer almanızı sağlar. Ar-Ge çalışmalarının önemli bir bölümünü SEO’ya odaklayan şirket, tescilli “Link yönetimi” mimarisi ile e-ticaret sitenizin tüm sayfalarını tek bir panelden gözlemlemenizi, takip etmenizi ve işlem yapmanızı sağlar.

Mobil Uyum

Ziyaretçilerin sitenize erişmek için kullanabilecekleri çeşitli cihazların çeşitli boyutları, mobil uyumluluk için ayarlanmıştır. Bu, tüketicilere sayfalarınızı kaydırmaya veya manuel olarak yeniden boyutlandırmaya zorlamadan çeşitli cihazlarda web sitenizin aynı sürümünü sunmanıza olanak tanır. T-soft, farklı cihazlara duyarlı ve mobil uyumlu şablonlar sunar.

Entegrasyonlar

E-ticaret siteniz, T-Soft sayesinde ticari yazılımlar, tedarikçi entegrasyonları, ödeme entegrasyonları, pazaryeri bağlantıları ve lojistik entegrasyonları bünyesinde barındırabilir.

Destek

T-soft günün her saati yardım sağlar ve onlarla iletişim kurmanın çeşitli yolları vardır. Bunlar:

  • Telefon
  • Müşteri yerinde destek
  • Ticket desteği

T-soft ayrıca, e-ticaret sitenizle ilgili sorunları çözmenize yardımcı olacak çok sayıda eğitim ve kapsamlı bir bilgi tabanı da sunar.

Ideasoft

Ticimax gibi Ideasoft da Türkiye’de en yaygın kullanılan e-ticaret platformları arasında yer alıyor. Ideasoft altyapısı 12.000’den fazla e-ticaret sitesi tarafından kullanılmaktadır. Domain, web hosting, e-posta, ödemeler, güvenlik, yedekleme vb. alt yapılarını e-ticaret paketlerindeki tüm yazılım fonksiyonlarını müşterilerine sunmaktadır.

 

Kullanım Kolaylığı

Kullanıcı dostu bir diğer e-ticaret yazılımı da Ideasoft’tur. Sezgisel bir arayüze sahip bir e-ticaret sitesi kurmak için ihtiyacınız olan tüm gelişmiş özellikleri içerir.

Ödeme

Ideasoft, kapıda banka ve hesap bilgilerinizi belirterek kredi kartı dışındaki ödemeleri kabul etmenizi sağlar.

Raporlama

Ideasoft; Günlük veya aylık ziyaretçi, satış ve ürün bilgilerini takip etmenizi sağlar.

SEO Dostu

IdeaSoft’un güçlü SEO araçları sayesinde SEO ayarlarınızın birçoğu e-ticaret sitenizi açtığınızda otomatik olarak yapılır. Bunu yaparak, arama motoru konumunuzu iyileştirebilir ve e-ticaret web sitenize gelen organik trafiği artırabilirsiniz.

Mobil Uyumluluk

Seçtiğiniz tema ne olursa olsun, Ideasoft mobil uyumludur ve mağazanızın ana sayfasından ödeme aşamasına kadar mobil cihazlar için optimize edilmiştir.

Entegrasyonlar

Aşağıdaki Ideasoft entegrasyon hizmetleri ile e-ticaret işlemlerinizi otomatikleştirebilirsiniz. Bunlar:

  • Muhasebe ve Erp Entegrasyonu
  • Pazaryeri Entegrasyonu
  • Santral Entegrasyonu
  • Ödeme Sistemi Entegrasyonu
  • Kargo Entegrasyonu
  • Xml Tedarikçi Entegrasyonu

Destek

Ideasoft, bilgili destek kadrosu ile günün her saati telefon ve ticket hizmeti sunmaktadır. Ayrıca ücretsiz e-ticaret panel eğitimleri vererek büyümenize yardımcı olur ve destek almadan önce bilmeniz gerekenleri hem temel hem de ileri düzeyde size öğretir.

Sonuç

Her iki alternatif de çok az kurulum süresi gerektirir. E-ticarete yeni başlıyorsanız, Ideasoft’un temel fiyatı T-soft’tan daha düşüktür. Ideasoft ayrıca güvenilirdir, özelliklerle doludur ve üstün SEO’ya sahiptir. T-soft ise uzman çözüm paketleri, şirketinize özel oluşturulabilen şablonlar ve birçok ülke ile ödeme ortaklıkları ile rakiplerinden ayrılıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir