Rank Math SEO vs Yoast SEO vs All in One SEO Karşılaştırması

Rank Math SEO vs Yoast SEO vs All in One SEO Karşılaştırması

Web siteniz için en iyi WordPress SEO eklentisini mi arıyorsunuz? Web’de bir SEO eklentisi ararken, 3 farklı eklenti şeklinde sonuçlar almanız olasıdır: Rank Math, Yoast SEO ve All in One SEO.

Bunlar, web sitenizi SEO dostu haline getirmek ve Google, Bing vb. arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için en popüler WordPress eklentileridir. Ancak, WordPress’e yeni başlıyorsanız, web siteniz için en iyisini seçmek sizi bunaltabilir. 3’ü de içeriğinizi optimize etmek için güçlü özellikler sunar. Bu konuda size yardımcı olmak için size “Rank Math Vs Yoast SEO Vs All in One SEO” karşılaştırma içeriğini sunuyoruz.

Rank Math vs Yoast SEO vs All in One SEO

Genel Bakış ve Özellikler:

Rank Math SEO

web sitenizin SEO’sunu otomatikleştirmenin yanı sıra sayfaları ve gönderileri optimize etmek için kullanılan bir WordPress SEO eklentisidir. Eklenti, kurulumu tamamladıktan sonra kendi kendine yapılandırılır. Gönderinin yanında gönderileri vurgulayan güçlü kullanıcı ara yüzü ile gelir. Eklenti, web sitenizin SEO seviyesini değiştirecek ve web sitenizi arama sonuçlarında daha üst sıralarda tutacaktır.

Ana Özellikler:

 • l Kurulum Sihirbazını İzlemesi Kolaydır.
 • l Google Şema İşaretleme ve Zengin Snippet Entegrasyonu sağlar.
 • l Sınırsız anahtar kelimeyi optimize eder.
 • l Google arama motoru konsol entegrasyonu sağlar.
 • l LSI anahtar kelime aracı entegrasyonu sağlar.
 • l Gelişmiş SEO analiz aracı olarak kullanılır.

Yoast SEO:

Yoast SEO, WordPress deposunda bulunan en çok indirilen WordPress SEO eklentisidir. Web sitenizin SEO’sunu şekillendirmek ve web içeriğinizin arama motoru sıralamasını yükseltmek için tonlarca özellik ve işlevsellik ile doludur. Eklenti, sitenizin her içeriğine SEO başlıkları, meta açıklamalar, odak anahtar kelimeler ve daha pek çok meta etiket eklemenize olanak tanır. Ek olarak, eklenti içeriğinizin okunabilirliğini de analiz eder ve içeriğinizi kitleniz için daha okunabilir hale getirmek adına farklı öneriler sunar.

Ana Özellikler:

 • l Başlık ve Meta Açıklama Şablonu sunar.
 • l Şema Uygulaması vardır.
 • l Gelişmiş Site Haritası İşlevselliği vardır.
 • l Web Sitesinin Breadcrumb Üzerinde Tam Kontrol sağlar.
 • l Yinelenen İçeriklerden Kaçınmak için Kurallı URL’yi Otomatik Olarak Ayarlamayı sağlar.
 • l Sindirimi Kolay ve İlgi Çekici İçerikler Yazmak için Okunabilirlik Analizi sağlar

All in One SEO:

All in One SEO, başka bir kapsamlı WordPress SEO eklentisidir. Web sitenizde bulunan sayfaları veya gönderileri optimize etmek için çeşitli seçeneklerle birlikte gelir. Eklenti, her sayfa veya gönderi için SEO başlığı, URL, meta açıklama gibi meta etiketleri otomatik olarak oluşturur. Ayrıca eklenti, WordPress web sitenizin farklı sayfalarında veya yayınlarında hedef kitlenizin davranışını kolayca izlemek için Google Analytics’i de destekler.

Ana Özellikler:

 • l XML Site Haritası Desteklenir.
 • l Google AMP Destekleri sağlar.
 • l Google Analytics Desteklenir.
 • l Gelişmiş Kanonik URL’ler vardır.
 • l Arama Motorlarını Otomatik Olarak Bildirir.
 • l E-Ticaret Siteleri için SEO Entegrasyonu sağlar.

Kurulum ve Yapılandırma

Rank Math SEO

Rank Math SEO özellikleri, eklenti web sitenizde başarıyla etkinleştirildiğinde sizi kurulum sihirbazı sayfasına götürecek olan gelişmiş bir kurulumla birlikte gelir. Kurulum sihirbazınızı başlatmak için Google, Facebook veya Gmail üzerinden bir Rank Math Hesabı oluşturmanız gerekecektir.

Kolay, Gelişmiş ve Özel olmak üzere 2 farklı kurulum sihirbazı mevcuttur. Kolay kurulum sihirbazı, yalnızca temel olanı değiştirmenize ve Rank Math’ın diğer ağır kaldırma işlemlerini yapılandırmasına izin verecektir. Gelişmiş kurulum sihirbazı, web sitenizin her SEO yönü için size tam kontrol sağlayacaktır. Özel kurulum sihirbazı şu anda mevcut değil, ancak yakında eklentinin profesyonel sürümünde yayınlanacaktır.

Yoast SEO:

Yoast SEO özellikleri, sizi otomatik olarak kurulum sihirbazına götürmez. Web sitenizin üst ekranındaki bildirim çubuğundan veya panonuzun sol menüsünden SEO> Genel’den yapılandırma sihirbazını manuel olarak ziyaret etmeniz gerekecektir.

Yoast’ın yapılandırma sihirbazı 8 farklı adım içerir. Buradan, web sitenizin indekslenmesini de etkinleştirebilir/devre dışı bırakabilirsiniz.

All in One SEO:

All in One SEO nedir, web sitenizde başarıyla kurduktan sonra kuruluma yönlendirileceksiniz.

Ardından, eklentinin kurulumunu tamamlamak için tamamlamanız gereken 6 farklı adımınız olacak.

Kullanıcı arayüzü

Rank Math seo, görsel olarak çekici bir kullanıcı ara yüzü ve temiz bir kontrol paneli ile gelir. Farklı özellikleri tek tek kolayca açıp kapatabilirsiniz. Özelliklerin her biri, etkin durumuyla birlikte kutunun içinde açıklanmıştır. Böylece, ihtiyacınıza göre herhangi bir özelliği etkinleştirmeniz/devre dışı bırakmanız kolay olacaktır.

Yoast SEO:

Yoast SEO nedir, estetikten ziyade işlevselliğe odaklansa da olağanüstü kullanıcı arayüzleri içerir. Tasarımları basit ama etkilidir ve herhangi bir özelliği ve entegrasyonu sorunsuz bir şekilde etkinleştirebilir/devre dışı bırakabilirsiniz.

All in One SEO:

All in One SEO özellikleri, kullanıcı dostu UI tasarımından oluşur. Eklentide bulunan farklı ayarlara hızlı bağlantılar içerir.

WordPress Web Sitesinde Kullanım

Rank Math seo, arama motoru optimizasyonu için maksimum 5 anahtar kelime atamanıza izin verir. Başlamak için kurulum sihirbazındaki gibi ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekecektir.

Eklenti, her bir anahtar kelime için, web içeriğinizin daha iyi SEO’su için çözmeniz gereken bir dizi hata ve öneriyi görüntüler. Ayrıca eklenti, anahtar kelimelerinizin içerikteki 100 puanını size sağlayacaktır. Daha iyi bir sıralama elde etmek için 100’e yakın bir puan almaya çalışmak gerekir.

Not: Rank Math SEO nedir ararken ve eklentisini kurarken hesabı zaten oluşturduysanız yeniden oluşturmanız gerekmez, oluşturmadıysanız hesabı yeniden oluşturmanız gerekir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir