online-para-kazanma

Online Para Kazandıran 50 İnternet Sitesi

Online Para Kazandıran 50 İnternet Sitesi

Freelance çalışma yoluna girmek ve internetten kazanç elde etmeye başlamak istiyorsanız, freelance çalışma alanlarında mevcut olan ve yeteneklerinize uygun seçenekleri belirlemelisiniz. Bu makalede, freelance siteleri hedeflediğiniz becerilere ve bekleyebileceğiniz ortalama ücrete göre kategorize ettiğimiz için bu aramayı sizin için büyük ölçüde kolaylaştıracağız. Bu yazıda yer alan freelance site listeleri, uzmanlık alanınıza uygun iş fırsatlarını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Serbest meslek sahibi, bağımsız olarak çalışan (bir şirket veya kuruluşla ilişkili olmayan), müşterilerine İnternet’te kar elde etmek amacıyla ücretli hizmetler sunan, bu kişilerin kendi hesapları için çalıştığı ve bir veya bir veya daha fazla şirketle sözleşme yaptığı kişidir.

İster tam zamanlı ister ek iş olarak freelance çalışabilme, birçok insanı bağımsız çalışmaya teşvik eden, internetten geliri artırmanın ve kar elde etmenin en önemli nedenlerinden biridir. Serbest çalışanların çalışma saatlerini veya çalıştıkları yeri serbestçe yönetme yeteneğine sahip oldukları iş türüdür.

Bazı serbest çalışanlar tamamen bireysel olarak çalışırlar. Bu, müşterileri ile doğrudan iletişim kurdukları ve işin kapsamı, ödemeler ve görevleri tamamlama takvimi üzerinde anlaştıkları için serbest çalışan ile müşteri arasında herhangi bir aracı olmadığı anlamına gelir. Diğer serbest çalışanlar, Upwork, Freelancer ve Fiverr gibi bazı serbest web siteleri aracılığıyla iş bulur. Bu sitelerin ödeme ve tahsilat süreçlerini kolaylaştırmasının yanı sıra iş bulmaya ve müşterilerle iletişim kurmaya yardımcı oldukları için ücretlerin bir kısmını aldıkları, serbest çalışanların maruz kalabilecekleri dolandırıcılık olaylarını önleyen freelancer platformlarıdır.

Eğer aradığınız şey freelance çalışmaksa, müşterilerinizle aracı siteler aracılığıyla iletişim kurma yaklaşımını izlemenizi tavsiye ederiz, çünkü size dünyanın her yerinden müşterilerle kolay ve basit bir şekilde çalışma ve internetten para kazanma konusunda daha fazla fırsat sunacaktır. Bireysel olarak çalışmayı seçerseniz dolandırıcılık girişimlerine maruz kalabilirsiniz.

Bu yazıda, çalışmak istediğiniz alana göre kategorize edilmiş 50 serbest iş sitesi sunuyoruz.

Makale Yazarak İnternetten Kar Edin

İster inceleme yazmakta, ister kısa bloglar yazmakta, hatta derinlemesine makaleler yazmakta uzmanlaşın, serbest yazarlar için birçok fırsat var. İnternette bulabileceğiniz sonsuz içerik kaynaklarının mevcudiyeti ile serbest yazarların hizmetlerini arayan birçok müşterisi olduğunu fark edeceksiniz.

Çeşitli alanlarda mevcut birçok serbest yazarlık işi vardır. Tabii ki, serbest yazar olmak için bazı ön bilgi ve becerilere sahip olmak gerekir. Ancak bu, iyi bir anlaşma bulamayacağınız ve önceden deneyim olmadan çevrimiçi para kazanmaya başlayamayacağınız anlamına gelmez. Örneğin, sosyal medyada, okuldaki veya üniversitedeki bir proje hakkında makaleler yazdıysanız veya bir forumda aktifseniz, serbest yazarlık topluluğunda yer bulmanız kolay olacaktır.

Serbest yazarlık size çekici geliyorsa, becerilerinizi özetleyen kısa örnek makaleler oluşturarak başlayabilir, bunları çevrimiçi yayınlamak için iyi bir yer bulabilir veya potansiyel müşterilere göndermeye başlayabilirsiniz. Doğru yere bakıyorsanız, ilk serbest işiniz için birinin sizinle iletişime geçmesi uzun sürmeyecektir.

Kendi blogunuzu oluşturmak, yazma becerilerinizi sergilemek ve bazı potansiyel müşterileri etkilemek için de harika bir yoldur.

Yazarlar için harika web siteleri:

 1. iWriter
 2. Contena
 3. Freelance Writing
 4. Journalism Jobs
 5. Freelance Writing Gigs
 6. Freelancer.com
 7. Upwork
 8. Fiverr
 9. Bionluk.com

Düzeltme Alanında İnternetten Kazanç Sağlayın

Serbest çalışan bir düzeltmen olarak, dokümanlar, blog gönderileri ve hatta yeni kitap taslakları gibi her şeyi okumaya ve düzeltmeye zaman harcayacaksınız.

İşin iyi yanı, iyi redaksiyon işleri bulmak ve çevrimiçi para kazanmaya başlamak için herhangi bir dilde diplomaya ihtiyacınız olmamasıdır. Bununla birlikte, redaksiyon becerilerinizi göstermeniz ve dilbilgisi ve yazım hatalarını alıp düzeltmeye çalışmanız gerekecek.

Serbest çalışan bir düzeltmen olarak kariyerinizde başarılı olmak için ayrıntılara büyük önem vermek ve hedef dili sağlam bir şekilde anlamak gerekir.

Düzeltmenler için harika web siteleri:

 1. Glassdoor
 2. FlexJobs
 3. Scribe Writing
 4. ProofreadingServices.com

İnternetten Transkripsiyon Alanında Kar Edin (Ses Dosyalarının İçeriğinin Yazılması)

Deşifreci olarak işiniz, röportajlar, konferans aramaları, podcast’ler, haberler vb. gibi ses dosyalarını dinlemek ve yazıya dökmektir.

İnternet bu işi otomatik olarak yapan yazılım araçlarıyla dolu olduğundan, insanların size iş vermeye teşvik eden ana özellik doğruluktur, ancak hiçbir şey gerçek bir kişinin doğruluğunu yenemez.

Çeviri yazıya gelince çok büyük bir öğrenme eğrisi var, ancak biraz pratik yaparak hızlı dinleme ve yazma becerilerinizi kolayca geliştirebileceksiniz. Elbette, yazıya döktüğünüz dili de sağlam bir şekilde anlamanız gerekir ve bu rotayı seçerseniz yazım ve dilbilgisi konusunda size yardımcı olacak birçok araç vardır, bu nedenle bu araçlardan birini kullanmayı düşünün.

Transkripsiyon İşleri için Harika Web Siteleri:

 1. Scribie
 2. Rev
 3. Fiverr
 4. TranscribeMe
 5. GoTranscript

Ders Vererek İnternetten Kar Edin

Arkadaş canlısı bir dil öğretmeni veya mükemmel bir matematik öğretmeniyseniz ve öğrencilerin iyi çalışma stratejileri bulmasına ve uygulamasına yardımcı olmaktan hoşlanıyorsanız, becerilerinizi işe koymak ve çevrimiçi para kazanmak için bağımsız ders verme fırsatı bulabileceksiniz.

Serbest ders verme işlerinin iyi bir avantajı, hem yerel hem de çevrimiçi olarak büyük talep görmeleridir. Bir bilgisayarda çalışmaktan hoşlanmıyorsanız, hizmetlerinizi arayan yeni insanlarla tanışmak için yerel ders tarihleri ​​ayarlayabilirsiniz. Özel ders vermenin ana başarı faktörü, konunuzda uzmanlaşmak ve iyi bir öğretim stratejisine sahip olmaktır.

Öğretmenler için harika web siteleri:

 1. Tutor.com
 2. VIPKid
 3. Wyzant
 4. Brainfuse
 5. Outschool

Sanal Asistan Olarak İnternetten Kazanç Sağlayın

Sanal asistan olmak, internetteki en esnek serbest mesleklerden biri olabilir, çünkü şirketlere veya bireylere çevrimiçi olarak sunulan her türlü uzaktan yardım sanal asistan olarak sınıflandırılır.

Her çevrimiçi işletmenin günlük görevleri yapmak için sanal bir asistana ihtiyacı yoktur. Ancak bu, hiç kimsenin çevrimiçi sanal asistana ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez. Sanal asistan olarak sağlayabileceğiniz hizmetler, toplantıları planlamaktan sosyal medyayı veya kurumsal veya bireysel web sitelerini yönetmeye kadar sınırsızdır ve bu iş sayesinde İnternet’ten kâr etme şansınızı artırır.

Uzmanlığınız dar alanlardaysa cesaretiniz kırılmasın, tam zamanlı bir çalışanı işe alma maliyeti olmadan işi yapmak için becerilerinize sahip serbest çalışanlara ihtiyaç duyan müşteriler bulmanız olasıdır.

Yüzlerce hizmet sunmak için çok fazla beceri öğrenmenize gerek yok; Tek yapmanız gereken, çevrimiçi sanal asistanlık işinizi başlatmak için gerçekten iyi olduğunuz bir veya iki hizmeti sunmak.

Sanal asistanlar için harika web siteleri:

 1. TaskRabbit
 2. PeoplePerHour
 3. VA Networking
 4. HireMyMom.com
 5. Zirtual

Veri Girişi Alanında İnternetten Kazanç

Veri girişi herkes için bir iş değildir, ancak İnternet’ten kazanma yolculuğunuza başlamak için mükemmel bir yoldur. Ancak, bu tür işleri yapmaktan çekinmiyorsanız ve görevleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsanız, bu sizin para kazanma şansınızdır.

Veri girişi alanına başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar, iyi bir internet bağlantısı ve bazı temel becerilerdir. Hızlı yazma, düzenleme ve ayrıntılara dikkat, bu alanda ihtiyaç duyacağınız en önemli becerilerden bazılarıdır. Ayrıca Word, Excel, PowerPoint gibi Microsoft ofis araçlarında ve Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Sunumlar gibi eşdeğerlerinde iyi olmalısınız.

Dolandırıcıların serbest veri girişi işlerini çevrelediğini unutmayın. Bu nedenle, bu tür bir işe başvurmadan veya kabul etmeden önce, teklif ettiğiniz işin piyasa fiyatı hakkında gerekli araştırmayı yapmanızı ve kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederiz.

Büyük Veri Giriş Siteleri:

 1. SigTrack
 2. DionData Solutions
 3. Capital Typing
 4. Microworkers
 5. FlexJobs

Web Tasarımı Alanında İnternetten Kazanç Sağlayın

Birçok müşteri, kendileri için web siteleri oluşturmak ve/veya tasarlamak için serbest çalışan bir web tasarımcısına ihtiyaç duyar. Basit kişisel bloglardan büyük kurumsal web sitelerine ve çevrimiçi mağazalara kadar pek çok müşteri bulabilirsiniz. Bu alanda olasılıklar sonsuzdur

Serbest web tasarım işiniz için teknik becerilere çok ihtiyaç vardır. Elbette pek çok platform, basit bir arayüz kullanarak bir web sitesi tasarlamanıza izin verir ve herhangi bir programlama dilinde önceden deneyiminiz yoktur, ancak web tasarımı ve geliştirme veya temel programlama dillerinin temellerini bilmeden, bu konuda fazla ileri gitmeyi beklemeyin.

Kendi web sitenizi tasarlamak, işi yaparken öğreneceğiniz gibi, web tasarımı ve programlamada yolunuza başlamanın harika bir yoludur. Önceden tasarlanmış web siteleri kullanmanın, işletmenizi tanıtarak ve becerilerinizi sergileyerek potansiyel müşteriler bulmanıza yardımcı olacak en önemli pazarlama stratejilerinden biri olduğunu unutmayın.

Web Tasarımcıları için Harika Web Siteleri:

 

 1. DesignCrowd
 2. Toptal
 3. Guru
 4. Hubstaff Talent

Grafik Tasarım Alanında İnternetten Kazanç Sağlayın

Her markanın veya web sitesi sahibinin güzel logolar veya grafikler oluşturma becerisine sahip olmadığını kesinlikle biliyorsunuz. Gerçekten de şirketlerin başarısının ana faktörlerinden biri, imajlarını ve logolarını hedef müşterileriyle uyumlu hale getirebilmeleridir ve hiç kimse bunu yetenekli bir grafik tasarımcıdan daha iyi bir şekilde başaramaz.

Reklam, basılı materyaller ve logolar, bir grafik tasarımcının ihtiyaç duyduğu üç ana alandır. Her şirket bu görevleri serbest çalışan işverenlere vermese de, birçok şirket hala umutsuzca profesyonel bir grafik tasarımcıya ihtiyaç duyuyor.

Bir grafik tasarımcı olarak Illustrator, Photoshop, Canva ve diğer grafik tasarım araçlarını kullanma becerisine sahip olmalısınız. Çekici tasarımlar yaratabilmek için yetenek ve pratiğe de ihtiyacınız olacak.

Başarılı bir tasarımcı olmak için grafik tasarım diplomasına ihtiyacınız yok. Tasarım için bir yeteneğiniz varsa ancak tasarım endüstrisinde çevrimiçi para kazanmaya başlamak için ihtiyaç duyduğunuz becerilerde uzmanlaşmadıysanız, boşlukları doldurmak için gereken becerileri öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Grafik Tasarımcılar için Harika Web Siteleri:

 1. 99Designs
 2. FlexJobs
 3. Craigslist
 4. Fiverr

Fotoğraf Alanında İnternetten Kazanç Sağlayın

Serbest fotoğrafçı olarak ailelerin, düğünlerin, balo müdavimlerinin, mezunların ve diğer etkinliklerin fotoğraflarını çekerek gelir elde edebilecek ve para kazanabileceksiniz. Hizmetlerinizi pazarlamak için aile üyeleri, arkadaşlar ve diğerleriyle bağlantı kurarak kolayca başlayabilirsiniz.

Manzara, hayvan, bitki veya diğer fotoğraflardan oluşan fotoğraflarınızı satmak, fotoğrafçılık becerilerinizi kullanarak para kazanmanın başka bir harika yoludur. Birçok web sitesi, fotoğrafçıları fotoğraf çekmeye, üzerlerine uygun anahtar kelimeler ve açıklamalar koymaya teşvik eder ve insanların fotoğraflarınızı kişisel veya ticari amaçlarla kullanmaları için lisans satın almalarına izin verir. Karşılığında, satılan her lisans için kazançlı bir komisyon alırsınız. Fotoğraflarınız ne kadar çok talep ve satış yaratırsa o kadar çok para kazanırsınız.

Fotoğrafçılar için Harika Web Siteleri:

 1. miPic
 2. Shutterstock
 3. Foap
 4. EyeEm
 5. Snapwire

Oyun Videpsu Çekerek İnternetten Kar Edin

Bu işin önemli bir gelir elde etmesi biraz zaman alacaktır. Bu nedenle, gelir elde etmek amacıyla oyun oynuyorsanız, iyi bir gelir elde etmeden önce bu projenin zaman alacağını unutmayın. Ancak boş zamanlarınızda oyun oynamaktan keyif alıyorsanız, bu çevrimiçi para kazanmak için yeteneğinize yatırım yapmanın harika bir yolu olabilir.

Bu tür bir işe başlamak, nispeten yüksek bir maliyete sahiptir, çünkü iyi bir grafik işlemcili hızlı bir oyun bilgisayarı gibi temel şeylere ve ayrıca başlangıçta pahalı olabilecek bazı ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. İşinizin iyi sese sahip yüksek kaliteli videolar üretme üzerine kurulduğunu unutmayın, bu nedenle muhtemelen harika bir mikrofona sahip bir kulaklığa ihtiyacınız var.

Doğru oyun donanımına sahip olduğunuzda, oyun videolarınızı Twitch, YouTube’da yayınlamaya başlayabilir, hatta en sevdiğiniz oyunlar hakkında ipuçları vermek ve hatta oyun donanımlarını gözden geçirmek için kendi oyun blogunuzu oluşturabilirsiniz.

Oyuncular için harika siteler:

 1. Twitch
 2. YouTube
 3. Start a gaming blog
 4. PCH Games

Tüm avantajları ve esnekliği ile serbest çalışmanın, işte bağlılık ve doğruluk gerektirdiğini daima unutmayın. Bazıları internette çalışmanın ve kâr etmenin yalnızca ikincil olduğunu ve günlük işin yerini almadığını ön görürken, diğerleri bu tür işi birçok insanın özgür ve esnek bir yaşam sürmesini sağlayan büyük bir devrim olarak görüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir