off-page-seo

Off Page SEO Nedir?

Off Page SEO Nedir?

Sitenizin dış kaynaklardan aldığı çeşitli referans bağlantıları ve öneriler site dışı SEO olarak görüntülenir. Web sitesi tanıtımlarının yanı sıra sosyal medya tanıtımları, bağlantı kurma ve geri bağlantı araştırması, sayfa dışı SEO olarak bilinir. Söylemeye gerek yok, Sayfa Dışı SEO’nun ne olduğunu öğrenmek için doğru yerdesiniz.

Geri bağlantıları dikkat edin.Sitenizin daha güvenli bir site haline getirmekte önemli yer teşkil etmektedir. Arama motorlarının gözünde güvenilir bir web sitesi olacağınızdan, trafiğiniz artacak ve web siteniz daha üst sıralarda yer alacaktır.

Off Page SEO tekniklerini bilinçli olarak kullanmazsanız, web siteniz üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

on-page-seo

Site Dışı SEO (Off Page SEO) Nasıl Yapılır?

Off Page SEO araştırması yapıyorsanız kesinlikle kopya içerik kullanmamalısınız. İçerik özgün ve doğal olmalıdır. Paylaşımlar kaliteli olsa bile ziyaretçilerinize faydalı bilgiler sağlamadığınız sürece size bir fayda sağlamayacaktır. Arama motorları her zaman arayanlara doğru bilgi sağlamaya çalışır, bu nedenle kalıcılığın popülerlikten daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Site dışı SEO araştırması benzersiz, doğal ve sektörle doğrudan alakalı olmalıdır.

Google’ın manipülasyon durumlarını önlemek için kullandığı algoritmaların oldukça ciddi bir konumda olduğunu söylemek yeterlidir. Özgün içeriğin ve doğal içeriğin öneminin buraya yansıdığı söylenebilir. İçindekiler organik değilse, ciddi olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Çok paylaşın ve ilk başta hızlı bir şekilde karşılığını verecek, ancak uzun vadede faydalar azalacaktır. Bu nedenle, bu işi belirli bir sırayla yapmak en iyisidir.

Sosyal medyadan backlink alırken en önemli şeyin zaman ve sebat olduğunu söyleyebiliriz. Daha iyi sonuçlar elde etmek için düzenli olarak pratik yapmalısınız.

Yaptığınız site dışı SEO çalışması, web sitenizi daha iyi bir web sitesi haline getirirken arama motorları gözünde görünürlüğünüzü artıracaktır. Arama motorlarında iyi ve güvenilir izleniminiz sayesinde web sitenizin trafiğini artırabilir ve web sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz.

On Page SEO Nedir?

  • Web sitenizin hızını optimize etmelidir. Web sitenizi yavaşlatan kod ve eklentilerden kurtulmalısınız.
  • Gönderinin başlığını ve alt başlığını doğru şekilde ayarlayın.
  • Meta açıklama eklemeyi unutmayın, gönderinizin meta açıklamasını doldurun.
  • Makalelerinizde dahili ve harici bağlantılar kullanın.
  • Gönderilerinizde kullandığınız resimleri ve diğer multimedya öğelerini optimize edin.
  • URL yapınızı düzenleyin.

Sayfa içi SEO’nun önemi nedir?

Arama motorları makalenizin ne olduğunu anlarsa, arama sonuçlarında sıralama ve ilk sayfada çıkma şansınızı artıracaktır. Bu nedenle sayfalarınızı SEO kurallarına odaklanarak oluşturmalı ve arama motorlarıyla iyi geçinmeye çalışmalısınız. Ayrıca Alexa gibi sıralamaları yükseltmek ve sponsorlu içeriklerinizi arttırmak için seo çalışması yapmanız oldukça önemlidir.

Seo çalışmaları etkili yapıldığında ortak siteler ve kurumsal web sayfalarının daha verimli yönetilmesi sağlanabilir.

Kodlamayı Düzelt

Gereksiz Ve Kullanılmayan Eklentileri Kaldırın

Sayfa Başlıklarının Ve Alt Yazıların Doğru Hizalanması

Meta Açıklamaları Doğru Şekilde Hazırlayın

Url Yapısını Anlamlı Hale Getirin

Görsel Optimizasyon Gerçekleştirin

Site İçinde Yönlendirme

Ayrıca, Google en son web sitesini kullandığı için içeriğiniz zaman zaman güncellenmelidir. Bu amaçla, yeni içerik oluşturmadan mevcut içeriği güncellemek de mümkündür.

off-page-optimization

Kodlamayı düzelt

Site içi SEO yaparken ilk bakılması gereken şey koddur. Kod doğru oluşturulursa mobil uyumlu bir site, daha hızlı site, sayfa ve içerik yüklemesi elde edebilirsiniz.

Bir web sitesinin hızlı yüklenmemesinin en büyük nedeni koddur. Çok fazla kod satırı varsa, yükleme süresini artırabilirler. Web sitesi üç saniye içinde açılmazsa, çoğu kullanıcı beklemeden farklı bir çözüme başvuracaktır.

Gereksiz ve kullanılmayan eklentileri kaldırın

Web siteniz yavaş yükleniyorsa ve kodlama satırlarınızda herhangi bir sorun yoksa, muhtemelen çok fazla gereksiz eklenti yüklemişsinizdir. Bu durumda, SEO için tüm eklentileri kontrol edin ve kullanılmayan veya düşük kullanımlı ve önemsiz eklentileri kaldırın.

Bu, açılış hızını artırır ve site içi SEO ile onlara yardımcı olur.

Sayfa başlıklarının ve alt yazıların doğru hizalanması

Site içi SEO çalışmasında bir diğer önemli adım, başlığı ve alt başlığı doğru yapmaktır. Google gibi arama motorları, sayfaları dizine eklerken etiketlere dikkat eder. Bu nedenle ana başlık H1 olarak kullanılmalıdır.

Ayrıca, H3 alt başlığı altında ayrı bir ek kategori olarak H2 alt başlığı kullanılmalıdır. Bu nedenle robota daha iyi sinyaller gönderilerek olumlu sonuçlar alınabilir.

Meta açıklamaları doğru şekilde hazırlayın

Site içi SEO’nun nasıl yapılacağına dair bir diğer önemli öğe de meta açıklamadır. Arama motorları bu makaleleri botların sayfanın içinde ne olduğunu anlamalarına yardımcı olmak ve böylece daha iyi sıralamalar sağlamak için kullanır.

Meta açıklama girerken anahtar kelimelere yer verilmesi, cümlelerin anlamlı ve içerik içinde olması önemlidir.

URL yapısını anlamlı hale getirin

İnsanlar bir URL’nin yapısını anlayabilirlerse daha fazlasını hatırlayacaktır. Bu aldığınız getiriyi artıracaktır. Bunu yapmak için kısa bir URL seçmeniz gerekir.

Ayrıca orada anahtar kelimeler kullanırsanız Google’ın kullandığı botlardan daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Görsel optimizasyon

Site içi SEO çalışmalarında görsel optimizasyon çok önemlidir. Bunu doğru yaparsanız, taranan resimlerinizin sonuçlarını da iyileştirebilirsiniz. Bilmeniz gereken bir şey, Google ile uyumlu olması ve kullanılan her türlü içeriği yansıtmasıdır.

Site içinde yönlendirme

Bir web sitesi kendi içinde farklı sayfalara yönlendirme yapabilir. SEO uzmanları tarafından yapılan araştırmalarda, sitenizdeki diğer ilgili içeriklere bağlantılar metne eklenir. Bu nedenle, aldığınız sonuçları iyileşecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir