KOSGEB Giyim Mağazası Açma Desteği ile Butik Açmak

KOSGEB Giyim Mağazası Açma Desteği ile Butik Açmak

KOSGEB girişimcileri tüm imkanları ile desteklemektedir.Kadın giyim, çocuk giyim, bebek ve erkek giyim mağazası açmak isteyen girişimcilere kuruluş, malzeme ve ürün alaında destekler sağlamaktadır. Açacağınız butik giyim mağazası ile  ister kendi internet siteniz üzerinden isterseniz Trendyol, Hepsiburada gibi pazaryerleri üzerinden rahatlıkla satış yapabilirsiniz, butik açma konusunda konusunda Kosgeb tesettür giyim mağazalarınıda desteklemektedir. Aşağıda sizlerle ilgili NACE Kodlarını paylaşıyoruz.

Kosgeb Tarafından desteklenen Nace Kodları ;

Geleneksel Girişimcilik Giyim Üzerine NACE 6’lı Kodları

NACE KODUSEKTÖR
14.13.04Dış giyim eşyası imalatı, dokuma, örme (trikotaj) ve tığ işi (kroşe), vb. kumaştan olanlar (kaban, palto, ceket, pantolon, takım elbise, döpiyes, anorak, yağmurluk, gece kıyafetleri vb.) (iş giysileri ve terzilerin faaliyetleri hariç)
14.13.05Siparişe göre ölçü alınarak dış giyim eşyası imalatı, dokuma, örgü (triko) ve tığ işi (kroşe), vb. kumaştan olanlar (terzilerin faaliyetleri) (giyim eşyası tamiri ile gömlek imalatı hariç)
14.14.01Gömlek, tişört, bluz, vb. ceket altına giyilebilen giyim eşyası imalatı (dokuma, örgü veya tığ işi kumaştan)
14.14.04Çorap bağları, jartiyer, pantolon askıları ve benzeri iç giyim aksesuarları imalatı (dokuma, örgü veya tığ işi kumaştan)
14.19.05Bebek giyim eşyası ve aksesuarları imalatı (dokuma, örgü veya tığ işi kumaştan) (tabansız panduf dahil)
14.19.08Giyim eşyası imalatı (keçeden veya diğer dokusuz kumaştan ya da emdirilmiş veya kaplanmış tekstil kumaşından olanlar)
14.20.04Post, kürk veya kürklü deriden yapılmış eşya ve parçaların imalatı (giyim eşyası ve giysi aksesuarları hariç)
14.20.05Post, kürk veya kürklü deriden yapılmış giyim eşyası ve giysi aksesuarları imalatı (kürkten şapka, başlık ve eldiven hariç)
14.39.01Örgü (triko) ve tığ işi (kroşe) diğer giyim eşyası imalatı (doğrudan süveter, kazak, hırka, yelek, vb. şekillerde üretilenler)
22.29.02Plastikten dikişsiz giyim eşyası ve giysi aksesuarlarının imalatı (eldiven dahil)
46.16.01Deri giyim eşyası, kürk ve ayakkabının bir ücret veya sözleşmeye dayalı olarak toptan satışını yapan aracılar
46.42.01Bebek giysileri, sporcu giysileri ve diğer giyim eşyalarının toptan ticareti (kayak kıyafetleri, yüzme kıyafetleri, mayo vb. dahil)
46.42.04Kürk ve deriden giyim eşyalarının toptan ticareti
46.42.05Dış giyim eşyalarının toptan ticareti (iş giysileri ile triko olanlar dahil, kürk ve deriden olanlar hariç)
46.42.06İç giyim eşyalarının toptan ticareti (slip, külot, gömlek, tişört, sabahlık, pijama, sütyen, korse, bornoz, vb.)
47.19.01Belirli bir mala tahsis edilmemiş mağazalarda yapılan diğer perakende ticaret (giyim eşyası, mobilya, bilgisayar, hırdavat, kozmetik, mücevher, oyuncak vb. reyonları olan mağazalar (gıda, içecek ve tütün ağırlıklı olmayanlar))
47.71.01Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda bebek ve çocuk giyim eşyası perakende ticareti (bebek iç giyim eşyaları dahil)
47.71.03Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda kürklü deriden giyim eşyalarının perakende ticareti (işlenmiş kürklü deriler dahil)
47.71.04Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda diğer dış giyim perakende satışı (palto, kaban, anorak, takım elbise, ceket, pantolon, şort (tekstil kumaşından veya örgü ve tığ işi))
47.71.05Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda iç giyim ve çorap perakende ticareti (gömlek, külot, slip, gecelik, pijama, bornoz, ropdöşambır, kombinezon, iç etek, jüpon, sabahlık, atlet, fanila, sütyen, korse, tişört, külotlu çorap, tayt, vb.)
47.71.07Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda deri veya deri bileşimli giyim eşyası perakende ticareti
47.71.90Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda bys. giyim eşyası perakende ticareti (plastikten, vulkanize kauçuktan, kağıttan, dokusuz kumaştan ya da emdirilmiş veya kaplanmış tekstil kumaşından giysiler)
47.82.01Tezgahlar ve pazar yerleri vasıtasıyla iç giyim eşyası, dış giyim eşyası, çorap, giysi aksesuarı ve ayakkabı perakende ticareti (seyyar satıcılar hariç)
47.82.01Tezgahlar ve pazar yerleri vasıtasıyla iç giyim eşyası, dış giyim eşyası, çorap, giysi aksesuarı ve ayakkabı perakende ticareti (seyyar satıcılar hariç)
77.29.01Gelinlik, kostüm, tekstil, giyim eşyası, ayakkabı ve mücevherlerin kiralanması
96.01.03Giyim eşyası ve diğer tekstil ürünlerini boyama ve renklendirme hizmetleri (imalat aşamasında yapılanlar hariç) ileride NACE kodu: 13.30.01 tir!

 

Devlet Destekli Giyim Mağazası Açmak için Bilmeniz Gerekenler

 • E-Devlet üzerinden girişimcilik eğitimlerini tamamlamış olmanız gerekmektedir.
 • Kosgeb Desteği almanız için giyim mağazanızı kuracağınız adresin belediye kayıtlarında iş yeri olarak görülmesi şarttır. Evden kurduğunuz bir firma için Kosgeb üzerinden destek alamazsınız.
 • GELENEKSEL GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI üzerinden kayıt oluşturmalısınız.
 • Firmanızı kurmandan önce girişimcilk eğitimlerinizi almış olmanız şarttır.
 • Firmanızı resmi olarak kurup Vergi levhanız ve aşağıdaki belgeleri tamamladıktan sonra Kosgeb destek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kosgeb Destekleri için Gerekli Evraklar ;

 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküsü
 • Kira Kontratı veya Tapu
 • İş Yeri Açma Bildirimi
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • İlgili Esnaf veya Sanayi Odası Kaydı
 • Faaliyet Belgesi
 • İş Yeri Ruhsatı
 • Giyim Mağazası iş Planı

KOSGEB Desteği Almak İçin Sunum

Yukarıda bulunan tüm belgeleri hazırladıktan sonra KOSGEB Desteği alabilmeniz için En yakın Kosgeb müdürlüğüne başvuru yaparak evrakları teslim etmeniz gerekir, daha sonrasında size verilen sunum tarihinde iş planınız ile birlikte kosgeb yetkillilerine projenizi anlatmanız gerekecektir. Bu süreci tamamladıktan sonra projeniz onaydan geçerse Kosgeb destekleri almaya hak kazanırsınız.

Giyim Mağazası için örnek iş planı hemen tıklayın.

 

* Sorumluluk Reddi Beyanı ;

Hacı Mehmet KAYA web sitesi, youtube kanalı, mail ve tüm sosyal medya paylaşımlarında içeriğini büyük bir özen ile hazırlamış ve mümkün olduğunca kontrol etmiştir. Buna rağmen Hacı Mehmet KAYA, sunulan bilgilerin güncelliği, doğruluğu, bütünlüğü ve kalitesi konusunda hiçbir sorumluluk taşımaz. Hacı Mehmet KAYA, kendisi tarafından sunulan bilgilerin kullanılıp kullanılmamasının veyahut yanlış ya da eksik bilgilerin kullanımının yol açtığı maddi ya da manevi zarardan sorumlu tutulamaz. Web sitesi içeriği değişebilir ve bağlayıcı değildir. Hacı Mehmet KAYA, web sitesinin bazı kısımlarını ya da içeriğin tamamını özel bir bildirimde bulunmadan değiştirme, içeriğe eklenti yapma, silme ya da yayını geçici ya da sürekli olarak kaldırma hakkını saklı tutar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir