Google ADS Reklam Yönetimi

Google ADS Reklam Yönetimi

Google ADS Reklam Yönetimi

Google Ads, popülerliği artan ve reklam yönetimi için tercih edilen bir yöntemdir. Televizyon kullanımının her geçen gün azalması ve insanların dijital platformlara yönelmesi, televizyon reklamlarının etkisini önemli ölçüde düşürmektedir. Bu nedenle Google Ads, firmasını ön plana çıkartmak isteyen bireyler tarafından sık sık tercih edilmektedir.

Google Ads, reklam kampanyalarının en etkili olarak uygulanabildiği bir Google sistemidir. Bu sistem sayesinde Google kullanan ve firmanızın hedef kitlesi olan her birey, sizin reklamlarınız ile karşılaşacak ve firmanızın çok daha bilinir ve başarılı olması desteklenecektir. Ancak Ads kullanırken profesyonel Google reklam yönetimi hizmeti almanız, daha başarılı bir şekilde firmanızı ön plana çıkartmanıza yardımcı olacaktır.

Google Ads (Adwords) Nedir?

Google Adwords ya da Google Ads, Google tarafından sunulan reklamcılık hizmetlerine verilen bir isimdir. Google Ads, kişiselleştirilebilir ve uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, oldukça etkili bir reklam sistemidir. Zira bu sistem reklamlarınızın paylaşılması halinde değil, paylaşılan reklamların tıklanması halinde ücret almaktadır. Üstelik ücretler kontrol altında tutulabilmektedir.

Google Ads, Google platformlarında ilişkili aramalarda gösterilen etkili reklamlardır. Bu reklamlar Google’a bağlı olarak faaliyet gösteren sitelerde de belirmektedir. Hedef kitlenin seçilebilir olması sayesinde de reklam için büyük bütçeler ayrılmasına gerek kalmamaktadır.

Google Ads Ne İşe Yarar?

Televizyon reklamlarından çok daha etkili bir reklamcılık seçeneği olan Google Ads, pek çok avantaj sunmaktadır. Özellikle Adwords danışmanlığı alarak yapılan reklamlarda, başarı çok daha büyük olmaktadır. Google Ads ne işe yarar sorusuna cevap arayanlar, aşağıdaki başlıkları inceleyerek daha detaylı bilgi alabilmektedir.

  1. Google Ads satışların, bilinirliğin ve site içi trafiğin arttırılmasında önemli bir rol üstlenmektedir.
  2. Reklamların tamamen kontrolünüz altında olmasını sağlayarak kendi hedeflerinize uygun olarak ilerleyebilmenize yardımcı olur.
  3. Firmanızın internet üzerindeki görünürlüğünü arttırır.
  4. İstediğiniz bölge, saat, gün ve hatta sıcaklığa göre bile filtrelemeler yapabilirsiniz. Bu sayede reklamınızın etkisi artarken maliyeti azalacaktır.
  5. Reklamlarınızı doğrudan satış amaçlı oluşturabilmenizi sağlar. Böylelikle yalnızca firma bilinirliğiniz değil, satışlarınız da artacaktır.

Yukarıda da görülebildiği gibi Google reklam verme işlemlerinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Siz de firmanızı ön plana çıkartmak için Google Ads kullanabilirsiniz.

Reklamlarınızın daha profesyonel olması, hedef kitleye daha iyi hitap edebilmesi ve en önemlisi doğru filtrelemeler ile etkisinin arttırılabilmesi için Adwords danışmanlığı alabilirsiniz. Bu sayede bireysel olarak hazırlanmış reklamlara kıyasla çok daha büyük ve gözle görülebilir bir başarı elde edebilirsiniz.

SEO ile Google Reklam Arasındaki Fark Nedir?

Dijital ortamda firmasının reklamını yapmak isteyen bireyler, SEO ve Google Ads arasındaki farkı merak etmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse, SEO arama motorunda ön plana çıkabilmek için bazı yapılan ve ücretsiz olan bazı işlemler bütünüdür. Google Ads ise, düşük bir ücret karşılığında yapılabilen ve tamamen satış odaklı olarak ilerleyen bir reklam sistemidir.

SEO, arama motoru optimizasyonudur. Bu nedenle yalnızca ilgili arama sonuçlarında görülmenizi sağlar. Ancak Google reklam verme işlemleri çok daha geniş kapsamlı olduğu için firmaların tercih etmesi gereken bir reklam yöntemidir.

Google Reklam Yönetimi Neden Yapılır?

Google reklam yönetimi, Google Ads işlemlerinin çok daha başarılı olması için yapılmaktadır. Adwords danışmanlığı sayesinde, reklam oluşturmak isteyen firma detaylı bir şekilde incelenmekte, hedef kitle ve genel hedef belirlenmekte, uzmanlar toplantı yaparak gerekli işlemleri yapılmaktadır.

Google Ads işlemleri yapmak isteyen firmaların mutlaka danışmanlık alması önerilmektedir. Üstelik Google Ads danışmanlık ücretleri oldukça uygundur. Düşük bütçeler ile firmasını büyütmek isteyen firma sahipleri, danışmanlık olarak bu isteklerini gerçekleştirebilmektedir.

Google Reklam Yönetimi Neden Önemlidir?

Google reklam yönetimi, reklamların etkisini arttırmak için büyük bir önem arz etmektedir. Birçok büyük firma, Google Ads etkisini arttırabilmek için danışmanlık hizmeti almaktadır. Siz de vereceğiniz reklamların daha olumlu ve iyi etkiler yaratmasını istiyorsanız, Google reklam ayarlar ve filtrelemelerinin profesyonelce yapılması için danışmanlık alabilirsiniz. Bu sayede tamamen satışlarınızın ve bilinirliğinizin arttırılmasına yönelik işlemler yapılacaktır.

Neden Google Ads Reklamlarını Tercih Etmeliyiz?

Google Ads reklamlarını tercih etmek için pek çok sebep vardır. Ancak en önemli sebep, Google reklamlarının klasik reklam yöntemlerinden çok daha başarılı olmasıdır. Buna ek olarak Google reklam fiyatları oldukça düşüktür. Bu sayede her firma bütçesini zorlamadan reklam verme şansına erişebilmektedir. Bu bağlamda Google Ads kullanmanız hem firmanız hem de satışlarınız için oldukça iyi olacaktır.

Google Adwords Reklam Kanalları Nelerdir?

İnternet üzerinde reklam paylaşmak isteyen bireyler, Google reklam örnekleri incelemesi yapmaktadır. Bu noktada reklam kanallarının oldukça geniş bir skalaya sahip olduğu bilinmelidir. Video, görsel, metin, dinamik, arama sonucu, alışveriş, trueview gibi pek çok seçenek ile birlikte sunulan Adwords, firmanıza en uygun reklam yöntemlerini bulmanızı sağlamaktadır. İdeal reklam yöntemini bulmak ve profesyonelce uygulanmasını sağlamak için ise danışmanlık almanız tavsiye edilmektedir.

Adwords Yönetimi İçin Sizlere Neler Sağlıyoruz?

Doğru Adwords kullanımı için sizlere sağlayacağımız hizmet oldukça geniş kapsamlıdır. Danışmanlık verilen firma ile iletişim, hedef belirlemesi, kitle yönetimi, optimizasyon, eşleşme, reklam türü, dönüşüm takibi, remarketing gibi sayısız işlem ile firmanızın başarıya ulaştırılması sağlanmakta ve düzenli takipler gerçekleştirilerek düzenlemeler yapılmaktadır. Böylelikle sabit bir danışmanlık yerine dinamik ve aktif bir danışmanlık benimsenmektedir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir