garantili-seo-teknikleri

Garantili SEO Teknikleri

Garantili SEO Teknikleri

SEO’da yeni başlayan birçok kişi, çalışmalarını korumak için Garantili SEO tekniklerini kullanmak istemektedirler.

Kısa anahtar kelimeler

Bu konu üzerinde çalışmalarının en önemli nedeni yüksek aranma hacmidir. Arama hacmi yüksek olsa da, bu sıralamaya girmek için mücadele eden birçok insan var.

Semantik Anahtar Kelimeler

Birçok içerik oluşturucu genellikle belirli anahtar kelimelere odaklanır. Bunun nedeni anahtar kelime sıklığını ve yoğunluğunu arttırmaktır. Daha iyi bir yöntem kullanarak, sıralamanızı iyileştirmek için konuyla ilgili birden çok anahtar kelime kullanabilirsiniz. Birbiriyle anlamsal olarak bütünleşmiş ilgili anahtar kelimeleri kullanmanızda fayda vardır.

Anahtar kelimelerle marka adı

SEO’da en önemli faktörlerden biri sayfa başlığının nasıl belirlendiğidir. Gereksiz optimizasyonlar ve sizi spam’e götürmeyen işlemler yapmadan doğru anahtar kelimeleri seçmeniz gerekiyor. Ayrıca marka olmak istiyorsanız web sitenizin başlığını işletme/web sitesi olarak doldurmanız gerekmektedir.

Harekete geçirici mesajlarla meta açıklamaları özelleştirin

Her içerik için belirlediğiniz meta açıklama, kullanıcılar arama yaptığında görünür. Bu nedenle, seçtiğiniz anahtar kelimeler meta açıklamasında olmalı ve kullanıcıların harekete geçmeye teşvik edildiğini göstermelidir. Tüm sayfalar için aynı tanımlamayı düşünmek ve kullanmak sizi olumsuz bir duruma döndürecektir. Bunu yapmak yerine konuya göre anahtar kelimeler kullanabilir veya özel bir görünüm seçebilirsiniz. Bunu yaparsanız olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Sitede geçirilen süre nasıl uzatılır

Zengin ve kaliteli içeriğe sahip olmak SEO için çok önemlidir ve sıralamalarınızı belirlemede önemli rol oynar. Kullanıcılarla paylaştığınız içerik basit, anlamlı ve ilgi çekici olmalıdır. Ayrıca belirttiğiniz anahtar kelime de mevcut olmalıdır. Günümüz dünyasında insanlar bir web sitesinde en fazla 25-30 saniye harcıyor.

Bu nedenle, insanlar web sitenizi ziyaret ettiğinde, onları orada tutmak için bir nedene ihtiyacınız vardır. Siteniz arama yapan kişinin sorununu dile getiriyorsa, kullanıcı için harika bir deneyim olacaktır. Web sitenizde ne kadar çok kullanıcı kalırsa, geri dönüşüm olasılıkları o kadar artar. Bu durumda Youtube gibi platformlarda paylaşılan videoyu web sitenizde kullanmak oldukça faydalıdır.

Ziyaretçi Sayınızın En Temel Bileşeni: Hız

İnternette araştırma yapan kişiler için en önemli kriterlerden biri hızdır. Bir site açılmak için çok zaman harcarsa, kullanıcılar vakit kaybetmeden siteden ayrılırlar. Hemen çıkma oranınızı artırmak, sonunda SEO faktörlerinde bir değişikliğe yol açacaktır. Web siteleri her zaman hızlı yüklenmelidir. Google mobil güncellemesi göz önüne alındığında, hızlı açılan siteler mobil arama sonuçlarında üst sıralarda yer alıyor.

Web sitenizin hızını artırmak istiyorsanız aşağıdaki kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

1- Express Managed Service Connector’ı kullanın,

2- Sitedeki görselleri optimize edin,

3- WordPress’te kullanılmayan eklentileri kaldırın,

4- Bir önbellek eklentisi kullanın

5- Facebook ve benzeri 3. parti entegre eklentileri kullanmaz bunlara dikkat edilmelidir.

Kaliteli Backlink Stratejisi

Birçok SEO uzmanının yaptığı en büyük hatalardan biri, yüksek kaliteli geri bağlantılar yerine düşük kaliteli geri bağlantılar kullanmaktır. Sıralamanızı yükseltmek istiyorsanız, yüksek kaliteli bağlantılar kullanmalısınız. Siteniz düşük kaliteli geri bağlantılar için cezalandırılabilir. Kaliteli bağlantılar oluşturmak, garantili SEO tekniklerinden biridir ve çok önemlidir.

Sosyal Paylaşım Teşvikleri

Sık yapılan hatalardan biri, SEO çalışmaları yaparken sosyal medyanın gücünü görmezden gelmektir. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların yayınlarınızı paylaşabilmeleri için içeriğinize sosyal medya döşemeleri eklemek çok yardımcı olur. Bu hem sosyal medya bağlantıları oluşturabilir hem de içeriğinizi daha fazla kişiye yayabilir.

Zengin parçacıklar kullanın

Zengin Snippet’leri kullanmak, arama sonuçlarını iyileştirmede çok önemlidir. Zengin Snippet’ler, web sitenizin TO’sunu arama motorları aracılığıyla artırmanıza olanak tanır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir