En İyi Ücretsiz SEO Araçları

En İyi Ücretsiz SEO Araçları

Günümüz dünyasında SEO araştırmasının önemini hepimiz biliyoruz. SEO ile ilgilenen kişiler, analiz yaparken veya strateji oluştururken SEO araçlarından yardım alacaktır. Bu araçlar işin daha hızlı yapılmasına yardımcı olur. Bu yazıda, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz En iyi Ücretsiz SEO araçlarını tartışacağız. Elbette, bu araçları daha önce kullanmış olabilirsiniz. Bu araçlardan bazıları ödeme gerektirse de, bunları bir süreliğine ücretsiz olarak kullanmanıza olanak tanır. Şimdi en iyi ücretsiz SEO araçlarını öğrenelim.

Ücretsiz Yerinde Denetim Aracı

Ücretsiz site denetim araçları, serbest SEO çalışanları veya SEO’ya yeni başlayanlar için faydalı araçlar olacaktır. Varvy sitenizde bulduğu hataları size söylerken, bu hataları nasıl düzelteceğiniz konusunda da gerekli bilgileri verecektir. Ücretsiz yerinde denetim araçları şunları içerir:

  • Varvy Site Denetim Aracı
  • Dareboost Araçları
  • SEO web sitesi kontrolü

Ücretsiz Keyword Research Araçları

Anahtar kelime araştırması, SEO araştırmasının olmazsa olmazlarından biridir. Aşağıda sizinle paylaştığımız araçları kullanarak anahtar kelimeler için fikir sahibi olabilirsiniz.

1- Word Tracker

2- Semantic

3- Soovle

4- Keyword Tool

5- Answer Public

6- UberSuggest

7- Lsigraph

8- Keyword Shitter

9- Google Ads Keyword Planner

Ücretsiz Yinelenen İçerik Aracı

SEO açısından bakıldığında, yinelenen içerik uzun zamandır büyük bir sorun olmuştur. Arama motorları her zaman kullanıcılarına yüksek kaliteli ve doğru içerik sağlamak ister. Bu nedenle yinelenen içerik barındıran web sitelerine ciddi yaptırımlar uygulanmaktadır. Yinelenen içerik olup olmadığını bulmak için ise ;

1- Siteliner

2- Copy Space

3- Plagium

4- Quetext

Ücretsiz Mobil Denetim Aracı

Her gün mobil uyumluluğun önemi hakkında daha fazla şey öğreniyoruz. Günümüz dünyasında web sitelerinin mobil cihazlarla uyumlu olması oldukça önemli hale gelmiştir. Aşağıdaki ücretsiz SEO araçlarını kullanarak sitenizin mobil uyumluluk sorunları olup olmadığını ve nasıl iyileştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1- Moby Ready

2- Google Mobile Friendly Test Mobil

3- Pure Oxygen Labs MFİ Audit

4- Moxie Mobil Page Test

Ücretsiz Sayfa Hızı Aracı

Sayfanın açılma sürecinin kullanıcı için oldukça önemli hale geldiği söylenebilir. İnsanlar artık sayfaların açılmasını bekleyerek zaman kaybetmek istemiyor. Site 3 saniyeden fazla açık kalırsa kullanıcı siteden hemen çıkmak ister. Sitenizi bu konuda optimize etmezseniz sitenizin hemen çıkma oranı yüksek olacaktır. Aşağıda, ücretsiz hız testi için araçları listeledik. Listelenmemiş olmasına rağmen, Chrome Dev Tools aracı da iyi bir araçtır.

1- Speed Monitor

2- Gtmetrix

3- Dotcom Ping Test

4- Think With Google Test My Site

5- Pingdom

6- Webpagetest

7- Google Page Speed Insight

Ücretsiz Link Audit Araçları

Rakiplerinizin backlink profillerini anlamak için aşağıdaki ücretsiz SEO araçlarını kullanabilirsiniz. Bu SEO aracını, web sitenize gelen kötü niyetli bağlantıları tespit etmek için de kullanabilirsiniz.

 Open Link Profiler

Ücretsiz günlük analiz aracı

Log analizi size karmaşık gelecektir. Bunu analiz araçları ile yapmak daha pratiktir.Tek yapmanız gereken günlük dosyalarını hazırlamak ve bunları SEO araçlarına yüklemek ve analiz etmeye başlamak. Bu SEO araçlarını kullanarak, arama motoru botlarının sitenizi ne sıklıkla taradığını görebilirsiniz.

1- Toolbox Google Log Analyzer

2- Log Flare Log Analysis

Ücretsiz Structured Data Araçları

1- Google Yapısal Veri Test Aracı

2- Saijo George Tag Manager Fix

3- Saijo George Faq Structured Data Tool

4- Schema Markup Generator

Ücretsiz SERP Dalgalanmaları Takip Araçları

Güncellenen SERP’lerdeki dalgaları görmek ve incelemek istiyorsanız aşağıdaki 5 SEO aracı işinizi görecektir.

1- Ayıma Pulse

2- Advanced Web Ranking

3- Serpmetrics Flux

4- Rankranger Risk Index

5- Algoroo

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir