En İyi SEO Araçları !

En İyi SEO Araçları – Sitenizi Uçuşa Geçirin !

En İyi SEO Araçları ! 13 SEO Aracı

Ahrefs: SEO Anahtar Kelime Aracı

SEO ile ilgilenen birçok kişi, önce Ahrefs’i kullanmanızı önerecektir. Ahrefs, Google’ın en kapsamlı web sitesi tarayıcısına sahip bir araçtır. Site denetleme özelliği ile en uygun SEO analizi için Ahrefs aracını kullanabilirsiniz. Ahrefs, web sitenizin içeriğini iyileştirmek ve iyileştirmek için ihtiyaç duyduğunuz araçları size gösterecektir. Alan adınızdaki popüler bağlantı içeriğini bulmak için Ahrefs’i kullanabilirsiniz. Ahrefs ile rakiplerinizin bağlantılarını da kontrol edebilirsiniz. Özellikle SEO ile ilgilenen veya SEO uzmanı olmak isteyen herkes Ahrefs aracını iyi kullanabilmelidir.

SEMRush: Pazarlama Aracı

SEMRush gibi araçlar SEO topluluğunda çok popülerdir çünkü bu araçların yardımıyla sıralamalar hakkında bilgi alabilir ve web sitesi performansını anlayabilirsiniz. SEMRush’ın en popüler özelliği etki alanından etki alanına analizidir.Kendi sitenizi rakiplerinizin siteleri ile doğrudan karşılaştırabilirsiniz. Ek olarak, rakiplerinizin arama verilerini, trafik değerini ve bu değeri anlamanın yolu SEMRush aracından geçer. Sayfa İçi SEO Denetleyicisi özelliğiyle, sıralamalarınızı takip etmek ve web sitesi performansını iyileştirmek için önerileri kullanabilirsiniz. Son olarak, AdWords reklamlarını analiz etmek için SEMRush’ı kullanabilirsiniz.

KWFinder: Anahtar Kelime Aracı

KWFinder ile rekabetin az olduğu uzun kuyruklu anahtar kelimeler bulabilirsiniz. Bu sayede en iyi anahtar kelimeleri bulur ve bu anahtar kelimelerle ilgili linkler, arama motoru sonuç sayfası değerleri ile analitik raporlar oluşturabilirsiniz. Ek olarak, sıralama izleyici özelliğini kullanarak anahtar kelime sıralamalarını izleyebilirsiniz. KWFinder ayrıca size farklı anahtar kelimeler sağlayabilir.

Moz: Geliştirilmiş SEO Aracı ve Yazılımı

Google’ın düzenli algoritma değişikliklerine ayak uyduran ve bunu hızla yansıtan bir SEO yazılımıdır ve piyasadaki en iyi SEO araçlarına sahiptir. Ayrıca sorularınızı hızlı bir şekilde cevaplar. Web sitenizin performansı hakkında edindiğiniz bilgilerle web sitenizi daha da iyi hale getirebilirsiniz. MozBar araç çubuğunu kullanarak,

Saklanan değerleri tarayıcıdan görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, SEO hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Google’ın güncelleme dalgalanmalarını belirlemek için MozCon oturumlarını, MozCast’ı kullanabilirsiniz.

Answer The Public: Ücretsiz Araçlar

Blogunuzda ne hakkında yazacağınız konusunda size bir fikir veren belirli anahtar kelimeler etrafında içerik oluşturmak için Answer The Public’i kullanabilirsiniz. Bu konuya bir örnek vermek gerekirse, “yan iş” ile ilgili bir içerik hazırlayacak olsanız, “yan iş” ile ilgili anahtar kelimeler bulabilirsiniz. Bu sayede öne çıkan kısımları yakalama şansına sahip oluyorsunuz ve aynı zamanda içerik oluştururken size sunulan listeyi de göz önünde bulundurabiliyorsunuz.

SpyFu: Ücretsiz Araçlar

Ücretsiz SpyFu özellikleri de çok iyidir, ancak ücretli sürüm çok yüksek kaliteli şeyler içerir. SEO deneyiminiz yeni gelişiyorsa, önce ücretsiz araçları denemelisiniz. Her ay bir anahtar kelime için kaç arama yapıldığını görebilirsiniz. Analiz araçlarından biri olan SpyFu ile rakiplerinizin hangi anahtar kelimeleri kullandığını, hangi organik anahtar kelimeleri tercih ettiklerini, ayda kaç tıklama aldıklarını ve Google Adwords ile hangi reklamları kurduklarını öğrenebilirsiniz.

Majestic: Pazarlama Aracı

Uzmanlara göre Majestic en iyi pazarlama araçlarından biridir. The Majestic Million’dan çok farklı özelliklerden daha fazla bilgi alabilirsiniz. Web sitenizin değer kaybettiğini düşünüyorsanız, neler olduğunu görmek için Site Gezgini özelliğini kullanabilirsiniz. Majestic ayrıca bir anahtar kelime aracı olarak da kullanılır. Bunun nedeni, web sitesi kıyaslama ve sıralama takibi için birçok özellik sağlamasıdır.

SEOQuake: Ücretsiz Araçlar

SEOQuake, iç ve dış bağlantıların tanımı, yerinde denetimler ve rakip sitelerle karşılaştırmalar gibi onlarca güçlü özelliğe sahiptir. Ayrıca SEOQuake, anahtar kelime yoğunluğunu kontrol etme, kolay okunabilen bir SEO panel yapısı ve tüm verileri ekip arkadaşları ile paylaşma gibi özelliklere sahiptir.

Siteliner: Analiz Aracı

Yinelenen içeriği bulmak için Siteliner aracını kullanabilirsiniz. Sitenizde yinelenen içerik varsa Google size bazı yaptırımlar uygulayabilir. Siteliner ile web sitenizi tarayabilirsiniz. Kendi sitenizi diğer analiz edilen sitelerle karşılaştırmak için Siteliner’ı kullanabilirsiniz.

Fat Rank: Genel Araçlar

Fat Rank, web sitesi sahiplerine web sitesi performansı hakkında bilgi sağlayan bir Chrome uzantısıdır. Ayrıca, kullandığınız anahtar kelimelere göre nerede sıralama yaptığınızı da görebilirsiniz. Anahtar kelimeleriniz ilk 100’de değilse gerekli optimizasyonları yaparak öğrenebilir ve sıralamalarınızı yükseltebilirsiniz.

Keywords Everywhere: Anahtar Kelime Aracı

Anahtar Kelimeler Her Yerde, Google Analytics, Arama Konsolu, Google Trendler ve diğer araçlardan toplanan bilgileri bir araya getiren ve size sunan bir Chrome uzantısıdır. Anahtar kelimeler her yerdedir, ücretsiz SEO araçlarını bir araya getirir ve web siteniz için doğru anahtar kelimeleri bulmanıza yardımcı olarak tüm verilerinize tek bir yerden erişmenizi sağlar.

Screaming Frog: Genel Araçlar

Kullanabileceğiniz en iyi SEO aracı elbette Screaming Frog aracıdır. Screaming Frog ile yaptığınız analizler sayesinde çok zaman kazanabilirsiniz. Screaming Frog, sitenizi geliştirmek için yinelenen içerik, hatalar, kötü yönlendirmeler ve bağlantı oluşturma alanları hakkında sizi hızlı bir şekilde bilgilendirecektir. Örümcek özelliği, uzmanların kullanmayı sevdiği en iyi Screaming Frog özelliklerinden biridir.

CORA: Gelişmiş Genel Araçlar

Daha detaylı bir veri analizi SEO aracı istiyorsanız, CORA aradığınız araçtır. Optimizasyon çalışmanızı yükseltmek için CORA aracı tarafından sağlanan işlevselliği kullanabilirsiniz. Sitenizin mevcut zayıf yönlerini bulmak için bu kapsamlı araçları kullanabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir