backlink-siteleri

En İyi Backlink Siteleri

En İyi Backlink Siteleri

Geri bağlantı Nedir ?

Geri bağlantı dediğimiz şey, bir web sitesinin farklı sitelerden aldığı çeşitli bağlantıların adıdır. Tüm arama motorları, geri bağlantıları olan web sitelerini sever. Tabi burada kaliteli sitelerden backlink almak çok önemlidir. Yüksek kaliteli geri bağlantılar size iyi getiriler sağlarken, düşük kaliteli geri bağlantılar size çok zarar verebilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey de kalıcı bağlantılardır. Bugün var olan bir bağlantı yarın size hiçbir şey katmaz.

En İyi Backlink Siteleri sıralayacak olursak ;

Scoop.it

Scoop.it’in Pagerank’ı 7’dir ve ayrıca alexa reytinginde de çok iyi durumdadır. Yabancı bir web sitesi olmasına rağmen arama motorları gözünde son derece önemli bir konuma sahiptir.

Slideshare (Slayt Paylaşım Ağı )

Slideshare, PDF belgeleri ekleyebileceğimiz ve paylaşabileceğimiz bir web sitesidir. Bu web sitesinde pdf formatında eklenen belgelerde web sitemize bağlantı verme olanağımız vardır.Yüklenen pdf dosyasının web sitenizle alakalı olması doğal bağlantı için önemlidir.

Linkedin.com

Bugünün dünyasında herkes LinkedIn web sitesini biliyor. LinkedIn web sitesini profesyonel bir iş ağı olarak adlandırabiliriz. LinkedIn’de oluşturduğunuz profesyonel profili kullanarak web sitenize veya şirket web sitenize bağlantı verebilirsiniz.

WordPress.com

WordPress, yeni sayfalar oluşturmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Google algoritmasının bu yazılıma çok düşkün olduğu söylenebilir. Sitenizi WordPress ile oluşturduysanız, sitenizi kurduktan hemen sonra geri bağlantı almayın. Arama motorlarının henüz fark etmediği sitelerden geri bağlantılara sahip olmak zararlı olabilir.

Pinterest.com

Pinterest tanınmış bir fotoğraf paylaşım sitesidir. Paylaşılan bir fotoğraftan bağlantı almak isteyenler için de harikadır. Profilinizden ve yüklediğiniz görsellerden backlink alabilirsiniz. Sabitlenmiş görselinizin açıklamasında mutlaka çalıştığınız departmanla ilgili hashtag’ler kullanın.

Flickr.com

Pinterest gibi, flickr iyi bilinen bir fotoğraf paylaşım sitesidir. Burada ilgilendiğimiz tek şey, yüklediğimiz fotoğrafların altındaki açıklama bölümüne web sitemizin bağlantısını koyabiliyor olmamız. Ayrıca profilinize bir bağlantı bırakabilirsiniz.

Youtube.com

Youtube, günümüzde milyonlarca kişinin kullandığı video izleme ve paylaşım sitesidir. Profilinize bir link bırakabilirsiniz. Eklediğiniz videolar sektörünüzle alakalı olmalıdır. Bir futbol videosunun altına oyuncak araba bağlantısı bırakmak çok saçma olur.

Vimeo.com

Vimeo, Youtube benzeri bir video paylaşım sitesidir. Yüklediğimiz videonun linkine Vimeo üzerinden ulaşabiliriz. Pagerank ve alexa değerlerine baktığımızda kesinlikle link verilmesi gereken sitelerden biri de Vimeo sitesidir.

Delicious.com

Delicious, diğer kaynaklarda paylaştığımız web sitesi içeriği, müzik ve video bağlantılarını paylaştığımız bir sosyal ağdır. Bu site bir Google veri merkezi ortağıdır ve çok kullanışlı bir geri bağlantı sitesidir.

Twitter

Bugünlerde hemen hemen herkesin bir Twitter hesabı var. Google arama motorunun gözünde çok önemli bir yer tutan bu siteden backlink almak kesinlikle işimize yarayacaktır. Profilinize link bırakabilirsiniz.

Facebook

Sosyal medya platformu facebook önemi bir yere sahiptir.Takipçi sayınızı artırdıktan sonra paylaştığınız içerikleri Facebook üzerinden birçok kişiye iletebilirsiniz. Facebook üzerinden web sitenize gelen trafik paha biçilemez. Sözlü tanıtım açısından oldukça etkili olduğu söylenebilir.

Blogger.com

Google, bu siteyi kullanarak ücretsiz blog oluşturmanıza olanak tanır. Bu sayede web sitenize destek vermiş olursunuz. Ücretsiz kurduğunuz bir blog sitesi ile web sitenize doğal ve kalıcı backlinkler sağlayabilirsiniz. Blogger sitesi, Google’ın veri merkezi ortakları arasında oldukça kullanışlıdır.

Tumblr.com

İnsanlar Tumblr’da farklı gönderiler paylaşarak dikkat çekmek istiyor. Bu çok önemli bir site dir.

Stumbleupon.com

Bu sitede yüksek kaliteli geri bağlantılar almak çok önemlidir. Ayrıca stumbleupon web sitesi üzerinden geri bağlantılar alarak web sitenizden faydalanabilirsiniz.

Disqus.com

Disqus, web sayfalarınıza entegre edilebilen bir yorum sistemidir. Bu sistemi kullanırsanız, sadece bu platformun üyeleri yorum gönderebilir. Bu şekilde spam engellenir. Bu, PR ve alexa çok iyi olduğu için listemizde kendine yer bulan bir sitedir. Bu siteden link almak için bir profil oluşturmanız yeterlidir.

Quora.com

Blog sitesi oluşturabileceğiniz başka bir yer de Quora sitesidir. Bu web sitesini diğer web sitelerine kıyasla kolayca yasaklanabilirsiniz. Bu yüzden hesap açtım, hemen link eklemeyiniz. İlk önce hesabınızı oluşturun ve blogunuzu açın. Birkaç gün içinde içerik eklemeye başlayabilirsiniz.

Instagram.com

Günümüz dünyasında herkesin tıpkı Twitter gibi bir Instagram hesabı olduğunu söyleyebiliriz. Instagram’da bir profil oluşturarak bağlantıya ulaşabilirsiniz. Elbette aktif paylaşımlar yaparak ziyaretçilerinize sosyal medyayı ciddiye aldığınızı gösterebilirsiniz.

Backlink Stratejisini uygulamanın faydaları nelerdir?

SEO‘nun yanı sıra sayfa dışı etkinliklerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Geri bağlantı kullanmanın faydalarını sıralayalım;

  • SEO araştırmalarını destekleyerek arama motorları gözündeki sıralamanızı yükseltir.
  • Yönlendirme trafiği almanızı sağlar.
  • Web sitenizin PA ve DA değerlerini yükseltebilir.
  • Marka bilinirliğinizi arttırır ve daha fazla kişi tarafından fark edilmenizin önünü açar.
  •  Web sitenizin güvenilirliğini artırır. Bu sayede kullanıcılar size güvenilir bir site olarak güvenecektir.

Bağlantı oluştururken ne yapılmamalıdır?

Geri bağlantılar doğal olarak edinilmelidir. Bu tür geri bağlantılar arama motorları tarafından da sevilir. Backlink oluşturma süreci ne kadar sağlıklı ve doğru olursa o kadar faydalı olacaktır. Backlink oluştururken aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz;

  1. Güvenilir kaynaklardan backlink almaya özen gösterin.
  2. Link oluştururken sitenize spam göndermeyin.
  3. İlgili hedeflere ve kaynaklara geri bağlantılar alın.
  4. Web sitenizdeki backlink etkinliğini takip edin ve Google Disavow aracını kullanarak kötü bağlantıları kabul etmeyin.
  5. Aynı anda birden fazla backlink girişi oluşturmayın. Günlük bir limit vardır ve süreci zamana yaymalısınız.

 

Bu gönderi Seo’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir