En İyi 3 WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi

En İyi 3 WordPress Resim Optimizasyon Eklentisi

Web sitesi sahipleri sitelerinin bazı kısımlarında görsellere yer verirler. Web siteleri içinde yer alan bu görseller oldukça büyük bir yer kaplar. Bu görseller site hızını olumsuz yönde etkiler. Sitenizin hızını düşüren görseller için optimizasyon çalışmaları yapılabilir. Böyle bir durumda wordpress resim optimizasyon eklentileri ile sitenizin hızını artırabilirsiniz.

Resim optimizasyonu; web sitelerinde kullandığınız görsellerin boyutunu küçültürken resmin kalitesini aynı şekilde korur. Bu sayede sitenin hızı düşmez ve arama motorlarında rahatlıkla üst sıralara yerleşirsiniz. Unutulmamalıdır ki Yandex, Bing, Google gibi arama motorları web sitelerinde optimize edilmiş görselleri en üst sıralara çıkarır. Resim optimizasyonu sayesinde hedef kitleleriniz ile daha kolay bağ kurarsınız. WordPress resim optimizasyon eklentileri ile ürün ve hizmetleriniz daha çok kişi tarafından tanınmasını sağlamış olursunuz.

Imagify Image Optimizer

Imagify Image Optimizer, en iyi 3 wordpress resim optimizasyon eklentisi arasında yerini alıyor. Bu eklentiyi tercih etmeniz diğer eklentilere göre daha çok avantaj sağlar. Çünkü Imagify Image Optimizer diğer eklentilere göre 3 farklı optimizasyon seçeneği bulunuyor. Bu seçenekler; Normal, Ultra ve Aggresive’dir. Normal ayarda görüntü kaliteniz bozulmadan görsel optimizasyon yapar. Aggresive ayarında ise, görsel dosyanın boyutu oldukça düşerken görselin kalitesi de aynı oranda azalıyor. Ultra ayarda kullanmak ise tavsiye edilen optimizasyondur. Imagify Image Optimizer uygulamasının hem ücretli hem ücretsiz sürümleri mevcuttur. Ücretsiz sürümde dosyanın maksimum boyutu 2 MB’tır. Ücretli olan sürümde ise 50 MB’a kadar çıkabiliyor. Uygulama aynı zamanda birçok resim formatını da destekler.

Smush Image Compression And Optimization

1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Smush Image Compression And Optimization en iyi wordpress resim optimizasyon eklentileri arasında yer alır. Hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunan uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır. Bu uygulamanın ücretsiz sürümünde dosya boyutu maksimum 2 MB olan dosyaları optimize edebilirsiniz. Boyutu 32 MB olan optimizasyonlarsa ise uygulama sizi ücretli sürüme yönlendirecektir. Uygulamada Lazz load, dizi sıkıştırma ve toplu sıkıştırma gibi seçenekler mevcuttur. Smush Image Compression And Optimization programını 30 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Eğer pro versiyonunu kullanmak isterseniz yıllık 79$ ödeyerek uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Compress JPEG & PNG Images

Compress JPEG & PNG Images, resim optimizasyonunda dünyada en çok tercih edilen optimizasyon uygulamasıdır. Uygulama resimleri optimize ederken en iyi kalitede görseller sunuyor. Eğer sizde resim kalitesinden ödün vermek istemiyorsanız uygulama tam size göre. Diğer uygulamalarda olduğu gibi bu uygulamanın da ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur. Uygulama ücretsiz sürümde sizlere aylık 100 adet resim optimizasyon hakkı veriyor. Uygulama otomatik bir şekilde sıkıştırma yapabilme özelliğine sahiptir. Compress JPEG & PNG Images sayesinde resimlerinizi optimize ederek sitenizin hızını artırabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir