e-ticaret-sitesi-kurmak

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-ticaret Sitesi Kurmak

Gün geçtikçe dijitalleşen dünya ile bütün sektörler sanal ortama taşınmaya başladı. E-ticaret adını verdiğimiz alışveriş hizmeti ile sanal ortam üzerinden satış yapmanız mümkün. E-ticaret, online bir mağaza kurarak, marka bilinirliğini ve ürün satışlarını arttırmak için kullanılan etkili bir yöntemdir. Her geçen gün büyüyen bir sektör olan e-ticaret, gerek ürün gerekse müşteri yelpazesini genişletmeye devam ediyor. E-ticaret sektörüne girmek ve bu sektörde başarılı olmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

E-ticaret sektörüne giriş yapmak, ilk etapta biraz zahmetli görünse de çağın gereklerine uygun olacak şekilde adımlar atarak, bu işi kolaylaştırabilirsiniz. Özellikle e-ticaret paketleri, size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Vermiş olduğunuz e-ticaret hizmeti ile ürünlerinizi kısa sürede kendi e-ticaret mağazanız üzerinden satışa sunabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur?

E-ticaret sektörüne adım atmak için bazı şartlar bulunmaktadır. E-ticaret için reel bir işletmeniz olsa bile dijital pazarlama, teknik altyapı gibi alanlarda birkaç değişiklik yapmanız gerekebilir. Kurum veya şahıs olarak hizmet vermek için birtakım aşamalardan geçmelisiniz.  Web sitenizi kurmadan önce, ön hazırlık yapmalı sonrasında da gerekli olan yasal süreçleri tamamlamalısınız. Bu süreçte, dijital çalışmalarınızı yürütürken profesyonel olan kişi ve firmalardan destek almanızda fayda var.

Sizin için hazırladığımız e-ticaret sitesi kurma rehberi ile e-ticaret hakkında gerekli olan bütün işlemleri ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

 

 E-ticaret Sitesi Kurmanın Aşamaları

 • Şirket kurulum işlemlerinizi tamamlayın
 • Hangi sektörde ticaret yapacağınızı belirleyin
 • Satacağınız ürün kategorisini seçin
 • Kendi markanızı yaratın
 • E-ticaret alanında kullanacağınız altyapıya karar verin
 • Sitenizin tasarımını oluşturun
 • Satış yapacağınız ürünleri e-ticaret sitenize ekleyin
 • Kargo ve lojistik altyapınızı hazırda tutun
 • Pazarlama faaliyetleri ile ilgili markanızı büyütün

Şirket Kurulumunuzu Tamamlayın

E-ticaret üzerinden satış yapmak için atacağınız en önemli adım şirket kurulumudur. Gerekli olan yasal süreçleri tamamlandıktan sonra işletmenizi resmi olarak kurabilirsiniz. Yasal süreçlerde gerekli olan belgelerin eksiksiz olması, sorun yaşamamanız adına önemlidir.

E-ticaret sektörüne firmamız ile adım atmanız halinde, herhangi bir vergi dairesi, noter vb. Yerlere gitmenize gerek kalmadan kısa süre içerisinde şirket sahibi olabilirsiniz.

E-ticaret Yapacağınız Alanı ve Sektörü Belirleyin

E-ticaret sektörüne girmeye karar verdiyseniz, öncelikle hangi alanda satış yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Mevcut bir markanız veya işletmeniz varsa, ürünlerinizi internet üzerinden kolayca satışa çıkarabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda diğer sektörlerde bulunan ürünlerin satışa çıkarmanız gerek sizin gerek de markanız açısından oldukça avantajlı bir durum olacaktır.

Talebin fazla olduğu ürünleri seçerek, bu ürünler üzerinden satış yapmanız daha fazla gelir elde etmenizi sağlar. Bu nedenle satışa sunacağınız ürünün kategorisi çok önemlidir.

Satışını Yapacağınız Ürünleri Seçin

E-ticaret sitesi kurmak için attığınız adımlarda, en önemli aşamalardan biri de ürün seçme aşamasıdır. Online olarak satış yapacağınız sektörün tamamına hitap etmeniz mümkün. Ürün seçimi yaparken, ürüne olan talebin ne derecede olduğunu bilmekte fayda var. Satışa sunacağınız ürüne karar vermeden önce, piyasayı ve sektörü iyi analiz etmeniz ve üründen emin olmanız gerekir.

E-ticaret üzerinden hangi ürünlerin daha çok satıldığını birebir takip etmek için “Türkiye Anlık Ürün Satış” verilerini takip edebilirsiniz.

Ürünlerinizi E-ticaret Sitenize Ekleyin

Sanal ortamdaki mağazanız olan e-ticaret siteniz, ürünlerinizin satışa sunulduğu bir platformdur. Ürün satışı yaparken, ürünlerinizi dikkat çekici konseptler aracılığıyla müşterilerinize sunmanız önemlidir. Ürünlerin sunuluş şekli, satışların arttırılmasını büyük ölçüde etkiler. Ürünlerinizin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını, detaylı bir şekilde sitenize eklemeniz gerekir. Ürünlerinizi sitenize eklerken, ürün açıklamalarını da yazmanız şarttır.

Markanızı Yaratın

Verdiğiniz hizmet ve satışını yaptığınız ürünlerin seviyesi ne kadar yüksek olursa olsun, müşterileriniz öncelikle marka bilinirliğine ve değerine bakar. Bu nedenle markanızı kurarken, kolay anlaşılabilir, kulağa hoş gelen, satış yapacağınız sektörle alakalı bir marka ismi seçmeniz gerekmektedir. Zaten bir markanız varsa, mevcut markanızı geliştirebilirsiniz.

Marka oluşumunda en önemli noktalardan biri de logo seçimidir. Marka kimliğinizle uyumlu olarak seçeceğiniz logonun, içerisindeki ikonlara ve karakterlere dikkat etmeniz gerekir. Logo tasarımı yaparken, dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise renktir. Satış yapacağınız sektörü göz önünde bulundurarak, bu alana uygun renk kombinasyonları yapabilirsiniz.

E-ticaret Altyapınıza Karar Verin

Online mağazanızı açarken, bir firmadan destek almanız gerekir. Sitenizi sıfırdan oluşturmak için bir yazılım kurabilir veya hazır olan e-ticaret altyapı sistemlerini kullanabilirsiniz. Markanıza özel bir yazılım geliştirmek için, kodlama sürecine hakim olmanız ve bu konuda bilgili olan kişilerden destek almanız gerekmektedir. Siteniz üzerinden yapacağınız bütün geliştirmeler ve güncellemeler için de mutlaka yardıma ihtiyacınız olacaktır.

Hazır e-ticaret altyapılarını tercih etmeniz durumunda, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Sitenizin Tasarımını Oluşturun

İstediğiniz şekilde markanıza özel site tasarımı, satışlarınızı arttırmanın en etkili yöntemlerinden biridir. E-ticaret sitenizi ziyaret eden müşterilerinize, kaliteli ve güzel görünümlü bir site tasarımı sunarak, kesintisiz bir alışveriş deneyimi yaşatmanız, müşteriler açısından oldukça önemlidir. Web sitenizin renk uyumu, sayfalar arası geçiş, yönlendirici butonlar, site görünümü, banner gibi tasarım konularındaki seçiminiz, satışlarınızın artmasında etkilidir.

Ödeme Sağlayıcısı Hizmeti Alın

Fiziki mağazalar için kasalar ne anlam ifade ediyorsa, e-ticaret siteleri için de durum aynıdır. Ödeme sağlayıcısı hizmeti alarak, Web sitenizin ödeme altyapısını oluşturabilirsiniz. Sanal pos kurulumu için, anlaşmalı olduğunuz bankalar ile iletişime geçebilir veya alternatif ödeme yöntemleri firmalarıyla, birden fazla bankanın sanal pos cihazına sahip olabilirsiniz. Ayrı olarak Havale/EFT yöntemiyle ödeme alabilir, müşterilerinize kapıda ödeme imkanı da sunabilirsiniz    İndirimli oranlarla çalışabileceğiniz alternatif ödeme yöntemleri de entegre edilebilmektedir

 

E-ticaretin Avantajları Nelerdir?

Tüm dünyada hızlı bir gelişim gösteren bir sektör haline gelen e-ticaret, kişilerin, markaların ve şirketlerin satışını arttırmak için kurmuş olduğu online pazaryeridir. Fiziki mağazalara göre daha fazla satışın gerçekleştiği bir platform olan e-ticaret, gün geçtikçe satıcı ağını genişletmeye devam ediyor.

 • E-ticaret üzerinden satış yapmanın avantajları:
 • Belirli bir lokasyona bağlı kalmadan, istenilen her konuma satış yapma
 • 7/24 satış yapma imkanı
 • Müşterilerle her an kolay iletişim kurma
 • Dilediğiniz kadar ürünü siteye ekleme
 • Geniş bir kitleye hitap etme
 • Online ödemelerde sorunsuz teslimat
 • Müşteri memnuniyetini ve önerilerini görmek ve buna göre düzeltmeler yapmak
 • Daha hızlı işe başlama ve satış yapma

Firmamızın satışa çıkardığı paketler ile e-ticaret sektörünün sunmuş olduğu bütün avantajları kullanabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Kurma Maliyeti Ne Kadar ?

E-ticaret sitesi kurma sürecinin bazı aşamalarında, belirli miktarlarda para harcamanız gerekiyor. Site kurarken öncelikle bütçenizi belirlemeniz sizin için daha avantajlı olacaktır. Ancak şunu belirtmemiz gerekir ki internet satış sitesi kurmak için ayırdığınız bütçe, yasal süreçlerdeki bütçeyi kapsamamaktadır.

E-ticaret sitesi kurmak için maliyet, kurulum ve altyapı hizmeti aldığınız firmaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bununla birlikte, sitede bulunan entegrasyon hizmetleri, site tasarımı, ödeme altyapısı gibi unsurlar da fiyatı belirleyici olan bir diğer noktalardır.

E-ticaret sektöründe kendi mağazanızı açmak için firmamızı tercih ederseniz, hızlı bir şekilde kendi online mağazanızı kolayca kurabilirsiniz. Sitemizde bulunan e-ticaret paketlerine göz atarak, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

E-Ticaret Sitesi Kurmak” te bir düşünce

 1. Pingback: E-Ticaret Şirketi Kurmak ve Maliyetler - Şahıs Şirketi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir