E-Ticaret SEO Hizmeti

E-Ticaret SEO Hizmeti

E-Ticaret SEO Hizmeti

E-Ticaret sitelerinizi büyütmek ve işletmelerinizde daha fazla kar elde etmenin en etkili yollarından biride SEO yani Arama Motoru Optimizasyonudur. Arama sonuçlarında ürünlerinizin daha fazla görüntülenmesini ve markanız ile iletişim kurulmasını istiyorsanız E-Ticaret projenizi SEO çalışmaları ile yükseltebilirsiniz.

E-Ticaret SEO Hizmeti Almanın Faydaları Neler ?

 • E-Ticaret sitenizin trafiğini SEO çalışmaları ile yükseltebilirsiniz, daha çok doğru trafik daha çok potansiyel müşteri anlamına gelir.
 • Doğru ve alakalı trafik elde edersiniz ki bu reklam ve tanıtım bütçenizi doğru kullanmanızı sağlar.
 • Ürünleriniz ile ilgilenen hedef kitlenize çok daha kolay ve hızlı ulaşmanızı sağlar.
 • Başarılı bir SEO çalışması ile ürünlerinizin görüntülenmesi artar buda Arama motorlarında daha üst sıralara çıkmanızı sağlar ve daha fazla potansiyel müşteri anlamına gelir.
 • Marka bilinirliğinizi arttır ve markanızın yolculuğunu hızlandırırsınız.

 

e-ticaret-seo

E-Ticaret SEO Hizmeti Nasıl Yapılıyor ?

Tüm web sitesi tasarım işlemlerinde olduğu gibi e-ticaret SEO süreçlerinde de doğru hedef kitleye ulaşmak için öncelikle ilgili içerik ile kaliteli bilgi sunmak, anahtar kelimeleri doğru belirlemek e-ticaret seo süreçlerinde oldukça önemlidir.

İlgili anahtar kelime ve içerik ile arama motorlarında çok daha doğru bir trafik çekerek potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

E-Ticaret SEO Süreçleri Neleri Kapsar ?

Arama motorları sonuç sayfalarında sitelerinizde belirlediğiniz anahtar kelimeler ile eşleşerek potansiyel müşterilerinizi sitelerinize yönlendirirler.Unutmayın SEO ;Doğru İçeriği, doğru zamanda kullanıcı ile buluşturma sanatıdır.Doğru anahtar kelimeleri bulmak ve sitenize özel stratejiler geliştirmek için özel yazılım ve araçları uzman ekibimiz ile kullanarak en doğru stratejiyi belirler bu strateji ışığında çalışmalarımıza başlarız.

Anahtar Kelime Belirleme ;Web projelerinizi hazırlarken ürün ve hizmetleriniz ile alakalı size özel anahtar kelimeler belirler bunun içinde özel araştırma ve algoritma teknikleri kullanırız, belirlenen bu anahtar kelimeler sayfa içerikleriniz göz önünde bulundurularak web sitenizin içerisinde yer alır bu sayede arama motoru botlarına gerekli mesaj verilmiş olur. Anahtar Uygulama Süreci ;Anahtar kelimeleri belirledikten sonraki süreç bu anahtar kelimelerin sitenizin uygun alanlarında konumlandırılmasıdır;

 • Anasayfa
 • Sayfa Başlıkları
 • Meta Açıklamaları
 • Ürün Açıklaması
 • Resim Alt Metni
 • Ürün Etiketleri

Gibi alanlar e-ticaret sitelerinin seo stratejileri için oldukça önemli noktalarıdır. Alakalı anahtar kelime kullanımı sizi arama motorları tarafında rakiplerinizden öne taşıyacaktır.

Ürün Sayfası Optimizasyon

Web sitelerimizi SEO çalışmalarımız için optimize ederken e-ticaret sitelerimiz için en önemli noktalardan biride ürün sayfası iç optimizasyonudur, bu alanlarda ilgili ürünün açıklamaları ve görselleri hazırlanırken çeşitli teknik SEO stratejilerine uygunluk arama motorları için oldukça önemlidir. Anahtar kelime açısından zengin ürün açıklamaları ve ürün görselleri sizi Google gibi arama motorlarında öne çıkaracaktır.

Neden E-Ticaret Siteleri İçin Görseller Önemli ?

Ürün görselleri kullanıcılar için arama sırasında oldukça önemlidir, ürün görselleri ürün sayfaları hakkında kullanıcılara fikir verir, görüntü optimizasyonu sayesinde ise ürün görselleriniz Google aramalarında sergileneceğinden potansiyel müşterilerinizi sitenize çekmek için oldukça önemlidir.Her ne kadar arama motorları gelişmiş olsa da optimize edilmemiş görüntüleri okuyamazlar, e-ticaret seo çalışmaları ile görüntü optimizasyonu sağlandığından arama motorları sitenizdeki görüntüleri okuyarak listelere alır ve sergilemeye başlar. E-Ticaret SEO çalışmaları ile sitenizde uçtan uca bir optimizasyon sağlayarak ürünleriniz, içerikleriniz, görselleriniz tamamını arama motorları üzerinden sergilenmesini sağlarız.

Navigasyon Optimizasyonu

E-Ticaret sitelerimiz için yaptığımız SEO çalışmalarının içersin de içerik, optimizasyon gibi alanların yanı sıra kullanıcı dostu ara yüze sahip olmak için tüm alanların ve yönlendirmelerin uygun yerlerde konumlandırılması gerekir bu çalışmayı da çeşitli site sıcaklığı haritası yardımcıları ile uygun menü ve link yapılandırması sağlanarak kullanıcı dostu ara yüz geliştiririz.Sitenizde hemen çıkma oranlarının yükselmemesi için kullanıcı ara yüzü optimizasyonu oldukça önemlidir.Tüm ekibimiz ile birlikte seo ve optimizasyon anlamında tüm süreçlerinizi geliştirip alanınız için en uygun çalışmaları sağlarız.

İçerik Oluşturmak

Tüm web sitesi çalışmalarında olduğu gibi e-ticaret seo çalışmalarında da içerik oldukça önemlidir. Özgün içerikler üretilmesi sitenizin arama motorlarında değer kazanmasını sağlayacaktır. Ürün açıklamalarınızın öğün ve açıklayıcı bir dil ile anlatılıyor olması arama motoru robotları ve sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için anlaşılabilir olması açısından oldukça önemlidir.Sitenizin alanı ile ilgili oluşturduğumuz anahtar kelimeler içeren özel içerikler ve link optimizasyonu ile ilgili çalışmalar arama motorları tarafından fark edilmenizi sağlayacaktır. İçerik pazarlama çalışmalarının dönüşüm oranlarını ikiye katlaması da en önemli faydalarından biridir. Unutmayın bilgi dolu ve özgün bir içerikle kullanıcı soru ve sorunlarına, ihtiyaçlarına cevap verdiğiniz sürece tüm arama motorları sizi ödüllendirmeye devam edecektir.

Neden E-Ticaret SEO Hizmetini Kullanmalısınız ?

E-Ticaret SEO hizmetlerimiz her şeyden önce web sitenizi kalite anlamında uçtan uca optimize eder, arama motorlarına karşı çevrimiçi görünürlüğünüzü arttıracağı için potansiyel müşterilerinizin size çok daha kolay ulaşmasını sağlar, görünürlüğünüzü arttırmak potansiyel müşterilerinizin sizi çok daha kolay bulmasını sağlayacağından arama motorlarında yükselmenizi ve kaliteli, ilgili trafiğinizi arttırmanızı sağlayacaktır.SEO çalışmalarını önemsemediğinizde ;

 • Web sitenizde daha az gelir
 • Daha az ziyaret
 • Daha az satınalma süreci
 • Daha az reklam
 • Daha az bilinirlik
 • Daha az markalaşma

Sonuçları ile karşılaşmanız oldukça mümkündür. Bu maddeler işletmenizin gelirlerini etkileyen önemli etkenlerdir.E-Ticaret siteniz için SEO çalışması yapmanın en önemli avantajı markanızı büyütmenin yanı sıra, gelirlerinizi arttırmanıza ve markanıza yatırım yapmanıza olanak sağlar.E-Ticaret SEO çalışması uzman ekibimiz tarafından görsel, içerik, anahtar kelime , kullanıcı ara yüzü tasarımı gibi tüm süreçleri birden kapsar ve tam bir optimizasyon süreci yürüterek sitenizi arama motorları gözünde kaliteli, güvenli ve kullanıcı faydasına bir site haline getirir bunun sonucunda da web siteniz Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almaya başlayacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir