E-Ticaret Danışmanlığı Nedir

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir, E-Ticaret Danışmanı Ne İş Yapar ?

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-ticaret danışmanı arıyorsanız ve e-ticaret danışmanlığı hizmeti almak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Son dönemin en hızlı büyüyen iş modellerinden biri olan e-ticarette yer almak isteyenlerin bir E-ticaret danışmanına ihtiyacı var. E-ticaret, online mağaza satışlarını sağlayan bir iş stratejisidir. Bu nedenle, fiziksel mağazada çalışma deneyiminiz olsa bile, halihazırda yoksa şüphesiz bir e-ticaret danışmanlığı hizmetine ihtiyacınız olacaktır. E-ticaretin basit bir mantığı var ama işe başladığınızda sayısız incelik olduğunu öğreniyorsunuz. Amaç, ürünlerinizi müşteriye sorunsuz bir şekilde mümkün olan en kısa sürede sunmaktır. Ne yazık ki, e-ticaret web sitelerini işletmek göründüğünden daha zordur.

E-Ticaret Danışmanlığı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

E-Ticaret Nedir?

Bireyler, küçük ve orta ölçekli işletmeler, büyük şirketler, perakende kuruluşları, pazar zincirleri ve pazarlamayla ilgili çeşitli endüstrilerin tümü e-ticareti kullanır. Yüksek satış oranlarına sahip olmak için rekabette farklı olmak esastır. Firmanızın kadrosunda halihazırda bir e-ticaret profesyoneli yoksa bunun için E-ticaret danışmanlığı hizmeti almak her zaman avantajlıdır. Web sitesi için ihtiyacınız olan çalışma e-ticaret danışmanı tarafından tamamlanabilir. Güçlü bir dijital pazarlama anlayışına sahip olmak, bir e-ticaret uzmanı seçerken size belirgin bir avantaj sağlayacaktır.

E-Ticaret’in Avantajları

Operasyonel maliyetlerdeki düşüş, e-ticaret sektörüne girmek isteyen bireyler için ana itici güçlerden biridir. Pahalı kira ve büyük bir personel maaşı gibi fiziksel bir mağaza ile ilişkili maliyetleriniz yoktur. Müşteriler 7/24 açık olduğu için mağazanızı istedikleri zaman kolayca ziyaret edebilirler. Müşteriler sadece bulunduğunuz yerden değil, her yerden gelebilir. Bir e-ticaret danışmanlığı ile çalışmak, bunu yönetmenize ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Açılış ve kapanış saatleri veya tatiller gibi hiçbir faktörün satışlar üzerinde etkisi yoktur. Fiziksel mağazanıza aynı anda yalnızca belirli sayıda müşteri erişebilse de, yüz binlerce kişi erişebilir.

E-ticaret, hem alışveriş yapanlara hem de satıcılara sayısız avantajlar sunar. Her yerden kolayca alışveriş yapabilirler. Bu şekilde zamandan tasarruf edilir. E-ticaret platformlarını kullanan kişiler ulaşım için daha az harcama yapar. Ürüne çeşitli bakış açılarından ve kullanıcı geri bildirimlerinden bakmak için bir fırsat olacaktır. İstenen ürün birçok mağazadan daha düşük bir fiyata satın alınabilir.

E-Ticaret Danışmanı
E-Ticaret Uzmanı

Bir E-Ticaret Danışmanı ile E-Ticaret Nasıl Yapılmaktadır?

E-ticaret iyi bir konsept gerektirir. Başlamak için ne satacağınızı seçmelisiniz. Pazar araştırması yaparak rakiplerinizden daha etkili satış teknikleri oluşturabilirsiniz. Ürün satmak için iki seçeneğiniz var. Ya kendi mağazanızda ya da diğer mağazalardaki ürünleri satarsınız. Müşteri mutsuzluğunu önlemek için burada stok yönetimi zorluklarına çok fazla çaba harcamanız gerekir. Bazen stoksuz bir iş modeli olarak da bilinen ikinci strateji, son zamanlarda çok ilgi görmektedir. Böylece depo için ayrılan masraflara gerek kalmaz. Mağazanızın adını seçmek bir sonraki adımdır. Hem benzersiz hem de telaffuzu kolay bir isim seçmelisiniz. Web sitenize ziyaretçi çekmek için sosyal medya profilleri de oluşturabilirsiniz. Web sitesinde satış yapmak keyifli olsa da, sağlam bir iş planı oluşturmalısınız. Aksi takdirde, düzeltilmesi zor olan hatalar örtüşecektir.

E-ticaret iş modelinde kurduğunuz mağaza büyüdükçe büyük şirketlerle rekabet edebilirsiniz. Promosyon ürünleri ve rekabetçi fiyatlandırma, müşterileri rakip işletmelerden uzaklaştırmanın etkili yollarıdır. Geleneksel bir mağazaya yalnızca sabit miktarda ürün sığabilirken, bir internet mağazası binlerce ürün satabilir. Hızlı bir şekilde iş kurmak için önceden hazırlanmış E-ticaret paketleri de satın alabilirsiniz.

E-Ticaret Danışmanlığı Talep Formu ;

[forminator_form id=”5399″]

Online Mağaza Kurmak

E-ticaretin ne olduğu ve ne olmadığı konusunda sağlam bir anlayışa sahip olduktan sonra bir web sitesi açabilirsiniz. E-ticaretin nasıl yapılacağı konusunda araştırma yaptığınızda e-ticaret sitesi kurma konusunda kapsamlı bilgiler bulabilirsiniz. E-ticaret yaparak dünyanın her yerinden müşteri bulabilirsiniz. Müşteriler mağazanıza herhangi bir koltuktan göz atabilir. Özellikle şu sıralarda online mağaza sahibi olmak gerçekten çok faydalıdır. Online ticaretin son derece rekabetçi dünyasında rekabet etmek istiyorsanız iyi bir siteye ihtiyacınız var.

Öncelikle kullanacağınız altyapıyı seçmelisiniz. Ardından site kurulum aşamasına geçilebilir. Bununla birlikte, işinizi kurmadan Sanal POS ve fatura işlemlerini gerçekleştiremeyeceğinizi de bilmelisiniz. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız veya gerekli bilgiye sahip değilseniz, bir e-ticaret danışmanı tutabilirsiniz. Bu yöntemde ihtiyacınız olan online mağazayı hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Müşteriler, güvenli ödeme seçenekleri sunarsa web sitenizden etkilenecektir. Belirli unsurlara yer vererek e-ticaret sitenizin kullanıcılarının olumlu bir deneyim yaşamasını garanti edebilirsiniz. Yavaş yüklenen bir web sitesinden kimse memnun olmaz, bu nedenle site performansı çok önemli bir faktördür. Bunu sağlamak için prosedürlerde e-ticaret seo danışmanlığı kullanılmaktadır. Web sitenizin aynı anda birçok kullanıcı girdiğinde başa çıkabilmesi gerektiğini göz önünde bulundurmak gerekir. Tüm bu işlevler önceden hazırlanmış E-ticaret çözümlerinde mevcuttur.

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir? Avantajları Tam Olarak Nelerdir?

Bir e-ticaret danışmanı tarafından satış yaptığınız web sitelerinin oluşturulmasında sağlanan yardım, e-ticaret danışmanlığı olarak bilinir. Web siteniz profesyonel bir bakış açısıyla çok daha iyi hale gelecektir. Online mağazanız hazır ancak bundan sonra ne yapacağınızdan emin değilseniz bir e-ticaret danışmanı tutabilirsiniz. Uzman, online işlemler konusunda bilgilidir. E-ticaret konusunda daha önce almış olduğu eğitim ve tecrübesi sayesinde size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Bugün arama motorunda öne çıkmak için muazzam bir rekabet var. E-ticaret seo danışmanlığı hizmetleri için sık sık güncellenen güncellemelere ve bütçeye bağlı kalan işletmeler, arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralara çıkar. E-ticaret danışmanlığı hizmeti aldığınız e-ticaret uzmanından bu konularda da destek almalısınız. Web siteniz tüm özellikleri gözden geçirilerek değiştirildiyse ve artık satın almaya hazırsa, ürün, başlık, açıklama ve fotoğraf yükleme gibi ayrıntılar tamamlandıktan sonra ürünleriniz alıcıyla buluşabilir. İhtiyaçlarınızı karşılamak için bir e-ticaret uzmanı tuttuğunuzda, e-ticaretin nasıl yürütüldüğü konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. E-Ticaret Uzmanı web sitenizi geliştirirken, müşteriler faydalı alışveriş seçeneklerine sahip olacaktır. Bu, olumlu tüketici geri bildirimi almanızı da garanti eder. Herkes mutlu müşterilerin daha fazla müşteri getireceğinin farkındadır.

Ürün Ekleme ve Takip Etme

İstediğiniz ürünler e-ticaret uzmanı tarafından e-ticaret sitelerinize doğru bir şekilde eklenir. Ürün başlığı, anahtar kelimeler, model ve marka adı dahil olmak üzere ürünle ilgili bilgileri içerir. Web sitenizin ürünleri, SEO ile uyumlu açıklamalar sağlayarak arama motorları için optimize edilir.

Kategori Hiyerarşileri Oluşturma ve Kategorileri Yönetme

Bir e-ticaret danışmanının amacı, e-ticaret sitelerinizi kategorilere ayırarak organize etmektir. Müşterilerin aradıkları ürünleri bulma olasılıkları kategorilerden daha fazladır. Satışları doğrudan etkileyen bu aksiyon mutlaka alınmalıdır. Anahtar kelimeler kategori açıklamalarında kullanılmalı ve ürünlerinizi açıklamalıdır.

Pazar Araştırması ve Rekabet analizi

E-ticaret danışmanı E-ticaret sitesini verimli bir şekilde yönlendirmek için olarak kendi kapasitesinde pazar araştırması yapar. Rekabeti araştırıp analiz ederek başarılı teknikler oluşturur ve sizi rakiplerin yaptığı hatalardan korur.

SMS ve Toplu Mail Hizmeti

En son e-ticaret yasası, kişilere istenmeyen e-postalar, SMS mesajları ve telefon aramaları göndermeyi yasa dışı kılıyor. Bununla birlikte, sizden daha önce alışveriş yapmış olan veritabanınızın kayıtlı müşterilerinin izin vermesi koşuluyla toplu mail gönderilebilir. Müşterileri bağlantıya tıklayıp ürünü görüntülemeye ikna etmek için e-postalar gönderilir. Bir E-ticaret danışmanı müşterileri satın almaya teşvik ederek satışlarınızı artırmaya çalışır.

Diğer Avantajlar

 • Markanın online satış operasyonlarını gerçekleştirdiği web sitelerindeki performansını ölçer.
 • Operasyonları geliştirmek ve değerli sonuçlar üretmek için pazarlama tekniklerini açığa çıkararak ve giderleri düşürerek değer katar.
 • Pazarlama iş birliğini denetler ve başarıyı sağlayan bileşenlerin uygulamalar için uygulamaya konmasını sağlar.
 • Müşteri hizmetleri prosedürlerinin özelliklerini belirler, sunulan hizmeti başarılı kılacak unsurların uygulanmasını sağlar ve sürekli bir eylem planı geliştirir.
 • Nelerin iyileştirilmesi gerektiğini belirlemek için müşteri geri bildirimlerini ve deneyimlerini analiz eder.
 • SEO çalışmalarını yürütür. Markanın arama sonuçlarında ideal konumda çıkması için gereken görevleri yerine getirir.
 • SEM araştırması yapar. Kârlı reklam kampanyaları için reklam stratejileri ve bütçe dostu fikirlerle ilgilenir.
 • Analiz ve raporlama yapar. Sonuçlara göre uygulanacak iyileştirmeleri organize eder.
 • Rutin satış geliştirme ve uygulama faaliyetlerini yürütür ve satış takibi, satış analizi ve grafikleri üretir.
 • Rekabet analizi yapar, piyasanın durumunu değerlendirir, şirketin rakiplerine göre avantaj ve dezavantajlarını tespit eder ve aksiyon planları yapar.
 • Şirketin başarısını artırmak veya istenen başarıya ulaşmak için ölçümler, değerlendirmeler yapar ve stratejik planlar oluşturur.
 • Marka bilinirliği kampanyaları yürütür.
 • Sayfalarda yapılması gereken değişiklik ve güncellemeleri değerlendirerek, e-ticaret sayfası platformlarındaki bölümlerin nasıl olması gerektiği konusunda çalışır.
 • Grafik ve içerik oluşturulması için planlar yapar.
 • Hedef kitleyi analiz ettikten sonra çeşitli hedef kitlelerle nasıl iletişime geçileceğini belirler.
 • İyileştirilmesi veya geliştirilmesi gereken noktalarda yapılması gerekenleri analiz eder ve sosyal medya kanallarında tüm prosedürlerin planlanması ve yürütülmesinde yardım sunar.
 • Sektöründe oldukça uzmanlaşmış bir e-ticaret danışmanından yardım alarak firma ve dolayısıyla marka tüm operasyonlarda başarıya ulaşmak için çok daha güçlü bir konuma getirilebilir. Sağlam bir şirket stratejisi ile en kesin pazarlama yöntemlerini uygulamak mümkündür.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir