Dijital Dönüşüm Danışmanlığı

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı

DİJİTAL DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIĞI

Dijital dönüşüm danışmanları, dijital dönüşüm aşamalarında firmalara destek olur. Bu danışmanlar, kuruluşların dijital teknolojiyi kullanmasına yardımcı olarak üretkenliği, rekabet gücünü ve erişilebilirliği artırmak ister.

Danışmanlar, bulut danışmanları, mobilite danışmanları ve BT strateji danışmanlığı tarafından verilenlerle karşılaştırılabilir hizmetler, geçiş süresi boyunca sunulabilir. Dijital danışmanlar, bir şirketin teknolojik hedeflerini ve bütçesini anlamaya çalışmadan önce kapsamlı bir şekilde analiz eder. Yanıtlar sunmaya devam ederler ve genellikle şirketin seçimlerini eyleme geçirmeye yardımcı olacak olanlardır.

Yeni taktikler ve prosedürler, bir dizi dijital teknolojiyle (muhasebe ve finans yazılımı veya veri tabanı yönetim yazılımı gibi) birlikte sıklıkla kullanılmaktadır. İster bir online satın alma işlevinin uygulanması, isterse bir mobil uygulamanın tasarımı yoluyla olsun, müşteri deneyimini iyileştirmek, dijital dönüşümlerde sıklıkla önemli bir bileşen olabilir. Bir dijital dönüşüm danışmanlık firması ile ortaklık, operasyonlarının tamamını veya bir kısmını dijital platformlara dönüştürmek isteyen şirketler için bir seçenek olabilir.

dijital dönüşüm

Bir Şirket Dijital Dönüşümü Nasıl Yönlendirir?

Dijital dünyaya giriş, dijital dönüşümdür. Yaygın görüşün aksine dijital dönüşüm, yalnızca en son teknolojileri ve dijital platformları entegre etmekten daha fazlasını içerir. Üç temel dijital çağ ilkesine uyarak büyüme elde etmekle ilgilidir. Bunlar:

-Marka pazarlama teknikleri geliştirmek

-Müşteri ihtiyaçlarını belirlemek ve müşteriler için deneyimi iyileştirmek Akıllı, hızlı ve esnek şirketlerde dijital dönüşümle ilgilenen yeni iş modelleri geliştirmek Dijital dönüşümün zorluklarına etkili bir şekilde yükselen işletmeler, dijital dönüşüm danışmanları tarafından aranmaktadır.

Başarılı bir işletme, uzun vadeli tüketici büyümesi sağlamak için dijital dönüşümden yararlanır.

Dijital Dönüşüm Danışmanlığı Hizmetleri

  • Dijital Pazarlama
  • Etkili iletişim
  • Satış Aktivasyonu
  • Dijital Müşterilerle Deneyim
  • Dijital Ürün ve Hizmetlerin Tasarımı
  • Dijital çalışan bir modelin tasarımı
  • Dönüşüm Stratejisi

Dijital Dönüşümün Avantajları

Odalar dolusu fatura arşivleri ve maliyetlerinin artması tamamen tarih olur. Bu avantaj, gereksiz iş yükünü azaltır, üretkenliği artırır, zamandan tasarruf sağlar ve ticareti hızlandırır. Kağıt, baskı, nakliye ve arşivleme ile ilgili maliyetler, her şey dijital ortama taşındığında ortadan kalkar.Dijital çağ sayesinde artık eski kayıtlara ihtiyaç duyulduğunda kolayca ulaşılabiliyor. Anlık ve otomatik veri kaydı, hata oranlarını düşürür, kayıpları önler ve az kağıt kullanımına izin verir, bu da yılda yüz binlerce ağacın kesilmesi ihtiyacını azaltır ve çevrenin korunmasına yardımcı olur.

Zamandan ve paradan tasarruf etmek isteyen tüm firmalar bu yöntemi kullanabilir. Ayrıca imalat, enerji, perakende, sağlık ve eğitim sektörleri dahil aklınıza gelebilecek her sektörde kullanılabilir.Ülke ekonomisinin kalitesi, büyümesi ve rekabet gücü dijital dönüşümden olumlu yönde etkilenir. Ülkelerin dijital dünyaya ayak uydurabilmesi için orada faaliyet gösteren tüm firmaların dijital dönüşüm için adım atması büyük önem taşımaktadır. Geleneksel yerine yeniyi tercih eden işletmeler, dijital dönüşüm sürecini başlatarak ilerlemeye devam ediyor.”Dijital dönüşüm” terimi, teknolojinin belirli bir alana veya bir işletme içindeki bölüme uygulanmasından ziyade dijitalleşmenin bir kurum kültürü olarak dahil edilmesini ifade eder. Bu nedenle, “dijital dönüşüm” terimi, değişen organizasyon yapısını, akıllı üretimi ve iş modelini ve iş sürecini içeren bir süreci ifade eder.

Performans Ölçümü

Dijital dönüşüm, departman performansını izleyerek, personelinizin gelişimini takip etmenizi sağlar.

Kurumsal Hafıza

Şirketler, deneyimleri hatırlamak, geçmişteki hataları tespit etmek ve başarıları tekrarlamak için dijitalleştirme yoluyla geçmiş verilere erişebilir.

Daha güçlü Bir Temel ile Yükselirsiniz

Sağlam stratejik kararlar almak ve süreçleri verimli bir şekilde yönetmek belirsizlik nedeniyle engellenir. Dijital dönüşüm danışmanlığı sayesinde bu belirsizlik ortadan kalkar. Dijital kaynak kullanımının derecesini ve paydaşların dijital dönüşüm projesine katılımını tespit etmek mümkündür. Bu tür yatırımlar yaparak, daha fazla istikrar ve güvenlik temeline dayanan bir yapı inşa edebilirsiniz.

Doğru Yönde İlerlersiniz

Dijital dönüşüm süreci nedir? Dijital dönüşümün aşamaları nelerdir? Dijital dönüşümün avantajlarından ve potansiyelinden en iyi şekilde yararlanmak, bu sorulara yanıt vermeyi ve doğru adım atmayı gerektirir. Danışmanlık hizmeti sayesinde işletmenin hangi aşamada olduğu belirlenir. Sonuç olarak gelecek tahminleri artık daha basit hale gelmiştir.

Hızlı Aksiyon Almak

Çalışanlar, ihtiyaç duydukları verileri elde ettikten ve bir sonraki görevlerine geçtikten sonra hızlı aksiyon alarak zaman kazanırlar.

Dijital Dönüşüm Süreci

Daha önce analog kayıtlar dijital ortamda işleniyordu. Ardından e-hizmet platformları ortaya çıkmış ve süreçler online ortama taşınmıştır. Mevcut prosedüre baktığımızda, ticari şirketler iletişim halinde oldukları diğer kuruluşlarla paylaşımda bulunmak ve etkileşim kurmak için dijital medyayı kullanıyor. Dijital dönüşüm süreci de iki yönlüdür. İşletmeler mevcut teknolojiyi kullanarak çok daha etkin bir otomasyon sağlamakta ve hizmetleri iyileştirildiğinde yeniden daha iyi bir dijitalleşme süreci hayata geçirilmektedir. Dolayısıyla dijital dönüşüm ile beklentilere çok daha iyi yanıt verirken, değişen durumlara çok daha başarılı bir şekilde uyum sağlamak mümkün.

Dijital Dönüşüm Danışmanlığının Kapsamı

İşletmenin dijitalleşme düzeyinin belirlenmesi, dönüşüme uygun strateji ve yol haritasının geliştirilmesi ve taleplere uygun projeler önerilmesi Dijital Dönüşüm Danışmanlığı’nın ana amacıdır.

Son Eklenen İçerikler ;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir