Aliexpress'ten Toptan Satın Alma

Aliexpress’ten Toptan Ürün Satın Alma

Aliexpress’ten Toptan Satın Alma

Toptan Alım İçin Aliexpress

AliExpress dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biridir. Küçük ve orta ölçekli üreticileri tüketicilerle buluşturan ve ağırlıklı olarak perakendeye odaklanan Çin merkezli Alibaba Group’un temelidir. AliExpress ile Çin’den A’dan Z’ye giysiler, çantalar, aksesuarlar, elektronik bileşenler, oyuncaklar ve aletler getirebilirsiniz. Bu platformda geniş bir ürün yelpazesi satın alabilirsiniz. Yurt dışından toptan alışveriş yaparken uluslararası para transferi yapmanız gerekebilir.

 • Peşin olarak işlem ücreti göreceksiniz.
 • Alıcının ne kadar alacağını biliyorsunuz. Gerçek piyasa oranı olan
 • (Google değeri) ile paranızı farklı para birimlerine çevirirsiniz.
 • Geleneksel bankacılık yöntemlerine göre tasarruf edebilirsiniz.

Aliexpress’ten Toptan Satın Alma

AliExpress’ten toptan ürün satın almak kolaydır. Online platformda ürün satın almak için herhangi bir belgeye ihtiyacınız yoktur. Siparişinizin size sorunsuz bir şekilde ulaşması için isim ve adres bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız. AliExpress, Çin’den Türkiye’ye ürün getirip satarak iş yapmak isteyenler için bir gelir kaynağı. İndirimli ürünleri çevrimiçi mağazadan nispeten küçük miktarlarda satın alabilirsiniz. Binlerce üreticinin ürünlerini tüketiciler ve satıcılar ile buluşturan sistem, güvenli ödeme sistemine sahiptir. Gelişmiş mal takip sistemi ile siparişinizi alıcıya ulaşana kadar takip etmenizi kolaylaştırır.

İthalatçı firmanız varsa Çin’deki üreticilerle anlaşıp dökme ürünleri ülkenize getirebilirsiniz. Küçük bir yatırımcı veya girişimciyseniz, süreç daha zor olabilir. Çin’den ucuz ürün getirmek isteyen iş adamları, piyasadaki trend ürünleri araştırıp AliExpress’te tek bir ürün satın alabilir, ürünü deneyebilir ve kaliteden emin olduktan sonra toplu sipariş verebilirler. Az sayıda ürün sipariş edebilme özelliği ile AliExpress, stoksuz satış yapanlara büyük bir avantaj sağlıyor.

Aliexpress Toplu Sipariş

Dünyanın en büyük nüfusuna sahip ülkesi olan Çin Halk Cumhuriyeti, çeşitli malları ucuza üretebilmektedir. Gelişmiş sanayi, düşük üretim maliyeti ve güçlü lojistik ağı ile Çin; Ticari tüccarlar tarafından dikkatle incelenen ülkelerden biridir. İthalat tüccarları Çin’den ithal ürün edebilir ve bunları iç piyasada kârlı bir şekilde satabilir. Giysilerden teknolojik aletlere, oyuncaklardan aksesuarlara kadar birçok ürünü Çin’den Türkiye’ye getirebilirsiniz. Bu bağlamda yılın trendlerine bakmak ve piyasada talep edilecek ihtiyaçları belirlemek önemlidir.

Çin’den iç piyasada talep gören ürünleri uygun fiyata satın alabilirsiniz. Çin’den hangi ürünleri getirebileceğinizi düşünüyorsanız, bu konuda hazırladığımız makale yol gösterici olabilir. Çin’den hangi ürünü alacağınıza karar verdiniz. Şimdi bu ürünleri tedarik etme sırası sizde. Çin’den getirmek istediğiniz ürünleri sunabileceğiniz birçok çevrimiçi platform var.

Aliexpress’ten Toptan Satın Almanın Avantajları 

Aliexpress’ ten alışveriş yapmanın avantajları ;

 • Doğrudan Çinli üreticilerden satın almanızı sağlar
 • Belirli ürünleri çok sayıda seçenekle sınıflandırabilme seçeneği vardır
 • Pek çok alışveriş platformundan daha uygun fiyatlar sunar
 • Sistemde, alıcı malları alır siz onaylayana kadar parayı satıcıya teslim etmeyecektir. İşlem onaylanana kadar para AliExpress hesabında tutulacaktır. Böylece alıcı korunur.
 • Satın alınan ürünün gerçeği yansıtmaması durumunda geri ödeme imkânı sunar
 • Bir nakliye yöntemi seçebilirsiniz
 • Ücretsiz ürün takip numarası sağlayabilirsiniz
 • Ödeme yöntemleri farklı ödeme kolaylığı
 • Farklı promosyonlar ve indirimler sunar
 • Alıcının ödemesi, malların teslimatı veya kalitesi ile ilgili herhangi bir sorun olması durumunda satıcıyla iletişim kurabilmesi sağlanır

Çin’den Türkiye’ye Ürün Getirirken Akılda Tutulması Gereken Bazı Önemli Noktaları 

Çin’den gelen ürünlerin tedarik ve teslimat süreleri uzun olabilir. Ürünün deniz yoluyla mı yoksa hava yoluyla mı sevk edileceğine bağlı olmakla birlikte, gümrük sürecini de içerir. Aynı zamanda resmi Çin tatillerine denk gelen tarihlere de dikkat etmenizi öneririz. Örneğin, Çin Yeni Yılı sırasında tatil yaklaşık 14 gün sürebilir. Bazı nakliye şirketleri ağır malları taşımak istemeyebilir.

Ağır teslimatlar için ekstra ödeme yapmanız gerekebilir. Beden tablosu bazı ürünlerde bulunmayabilir. Sunulan boyutların Türkiye’de kullanılanlardan farklı olabileceği unutulmamalıdır. Satıcıyla iletişime geçmeli ve ölçümlerin doğru olduğundan emin olmalısınız.

Çinden Toptan Ürün Getirmek isimli yazımıda okuayaiblirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir